• sony'nin bir android uygulaması...

gün içinde yaptıklarınızı kaydedediyor... kaç saat uyudunuz, kaç saat yolculuk ettiniz, kaç saat oyun oynadınız, kaç fotoğraf çektiniz, kaç adım attınız, kaç kalori yaktınız hepsini kaydediyor... buyrun...

https://play.google.com/…m.sonymobile.lifelog&hl=tr
  • 24.05.2003 tarihli hürriyet gazetesinde ortaya atılan kavram. (http://www.hurriyetim.com.tr/…-m@nvid~271316,00.asp). habere göre pentagon geliştirdiği gizli bir proje ile matrix'ten esinlenerek bütün insanların hayat loglarını tutacak bir database oluşturmayı planlıyormuş
    (bkz: peh peh)
  • edit: yaptığım övgüleri geri alıyorum. adım sayarı çok sapıtıyor. yürüdüğüm yolu km olarak da bildiğim için net bir hesap yapma imkanım oluyor. bazen yolun iki katı kadar yürümüş gösteriyor bazen de yarısı kadar. adım sayar olarak google play'deki pedometre isimli uygulama en az hata veren ve en doğru sonuçlar veren uygulama oldu şimdilik.

akkında uzun yazılar yazmak isterim ama sıkmamak adına kısa tutmak istiyorum.

+kesinlikle ama kesinlikle android'in en iyi adım sayar uygulaması diyebilirim. bisiklet, araba vs. denemedim ama adım sayarı hem google fit'ten hem s health uygulamasından, hem diğer ufak uygulamalardan daha iyi. profilimde diğer uygulamaları neden beğenmediğimi görebilirsiniz.

+adım sayması dışında gün içinde telefonla neler yaptığınızı göstermesi çok hoş olmuş. nette ne kadar takıldım, ne kadar müzik dinledim vs. bunları çizelge halinde görmek çok hoş.

+apple'ın uygulaması gibi başka telefona kurunca bile eski verileri görebiliyorsunuz.

-adım yada mesafe ekleme özelliği olmaması kötü olmuş. koşu bandında telefon yanımızda olmadığında yaptığımız aktiviteleri ekleyebilmek iyi olurdu. belki var ama ben göremedim.

-nerdeyse hiç widget yok. bu çok çok büyük bir eksik. hiç değilse adımı gösteren bir widget olsaymış iyiymiş.

-attığız adımlar kaç km. yapıyor diye direkt olarak göstermiyor. onun yerine yürüyüş başlığına girip ordan bakmanız gerekiyor. ya öyle yapacaksınız ya adım sayınızı adımınızın ölçüsüyle çarpacaksınız. adım ölçüsü boyunuza göre otomatik belirleniyor fakat siz de değiştirebilirsiniz.

artı yanları eksi yanlarından daha değerli ama eksi yanları da güncellense para verip alabileceğim bir uygulama olmuş.
  • kesinlikle alanının en iyisi uygulama. bu performansı apple veya samsungda alma ihtimaliniz yok.
  • bazen arabaya binmediğim halde arabaya binmiş ya da bisiklete binmiş olarak gösterse de çoğunlukla doğru bilgi veren uygulama. heralde konumdaki değişikliğe göre ortalama hız hesaplayıp ona göre hangi aracı kullandığınızı tahmin ediyor.

gün içinde ne yaptığını kaç defa veya kaç dk yaptığınızı kaydetmesiyle favorim olan uygulamadır. kendi alanında bence de daha iyisi olmayan sony uygulaması.
  • deli gibi yürümeme rağmen
    11.663 adım attığımı gösteren uygulama.
    kalori hesaplaması çok hos.
  • insana kendi kendini tanitan, yol gosteren sukela uygulama. eger telefon veya sebeke degistirmeyi dusunuyorsaniz mutlaka bir iki ay oncesinde bunu teefonunuza yukleyin.
    gunde kac dakika telefon kullaniyorsunuz, ne kadar sure whatsapp, gmail, sms kullaniyorsunuz sakkk diye gosterir. hele benim gibi uzun suredir kullaniyorsaniz, insana gunluk tutmus hissiyati yasatir, en uzun telefon konusmasi yapilan gun, en kisa telefon konusmasi yapilan gun, hicbir sey yapilmayan bruno'nun lazysinin fon caldigi gun seklinde gunleri haftalari aylari yillari birer gosterir. onun disinda eger cok oyun oynuyorsaniz telefonda self control acisindan cok basarilidir, yine sakk diye gosterir. ayni seyi ne kadar muzik dinlediginiz, ne kadar internette dolandiginiz, ne kadar fotograf cektiginiz seklinde de yapar, boyle gecmisten bir gunu alip animasyon olarak izleyebilirsiniz.
    sony'nin gizli kalmis cevherlerindendir, adinin hakkini veren olmazsa olmaz telefon uygulamalarindandir.
    tavsiyem google fit ile eslestirin, boylece google fit'in eristigi butun fitness verileri senkronize edip tadindan iyice yenilmez bir hale getirebilirsiniz.
  • henüz nasıl çalıştığını çakozlayamadığım faideli program.
  • adım sayar mekanizasması bu smartband denen zımbırtı olmadan çalışıp çalışmadığını merak ettiğim uygulama.
    baktığımda hiçbir adım atmamış görünüyorum
hesabın var mı? giriş yap