• garsonların olaydaki payı düşüktür. genelde işletme politikası kaynaklı gerçekleşiyor bu durum. işletme sahiplerinde, zero =light cola gibi bir anlayış mı var ya da coca-cola zero ürününün pazarlamasında daha agresif bi strateji mi izliyor nedir? anlamadım.

bence, çocuklar duymasın adlı dizideki haluk karakterinin olaydaki payı büyük. bir neslin beynini sikti taş fırın/light argümanlarıyla.

mesela, ben orijinal coca-cola'nın tadını çok şekerli bulduğum için light olanı tercih ediyorum. herhangi bir perhiz, yediğine dikkat etme durumu yok yani. yoksa 1,5 porsiyonun, büyük seçimin yanında diyet amacıyla light cola mı içilir. işletme sahipleri napıyor; garsonlara, light sipariş edenlere zero vermelerini salık veriyor. olm, ben o sikik şekerli tadı sevmediğim için light sipariş ediyorum, ne diye bana şekersiz tadlandırılmış o sikik tadın benzerine sahip ürünü getiriyorsun? eve siparişde de var aynı sorun, yemeksepeti'nde bile light sipariş etmene rağmen zero getiriyorlar aq.

buna benzer bir durum da ice tea siparişlerinde yaşanıyor. o da başka entrynin konusu;

(bkz: ice tea yok fuse tea var diyen garson)

not: pek çok farklı kombinasyonla benzer başlık aradım ama bulamadım.

edit: eklemeler.
hesabın var mı? giriş yap