şükela:  tümü | bugün
  • bir süre gündemimizi meşgul edecek eser. budur

edit: link değişimi.
  • gerçekten son zamanlardaki en iyi soundtrack diyebilirim. game of thrones zaten müzikal yönden her zaman doyurucuydu ancak bu tamamen aşmış. iktidar hırsı, cesaret, telaş, kibir... her şeyi dibine kadar hissettiriyor.
  • çok abartmış olmayayım da game of thrones'u genel olarak bir düşündüğümde şimdiye kadar en sevdiğim şey olabilir.

nefis.
  • (bkz: ramin djawadi)

muhteşem işler yapıyor.
  • finale yakışır bir müzik. bölüm başlarken bununla giriş yapılıyor ve insan anlıyor çok sıkı bir bölümün bizi beklediğini, ki öyle de oluyor.
  • insanı gerim gerim geren bir müzik. aslında müzik gerici değil fakat dizi got olunca fırtına önceki sessizliği anımsatıyor. 6. sezon finaline yakışır bir açılış müziği olmuş.
  • açılış sahnesinde arka arkaya gelen muazzam görüntülerle birleşince, game of thrones'un muhtemelen şimdiye kadarki en iyi hikaye anlatım/sunum sekanslarından birisinin oluşmasına vesile olan leziz eser. ayrıca, bağıra bağıra "benim bestecim glass seviyor" diyen parça; buyurun şuradan şeyediniz mevzuyu: https://www.youtube.com/watch?v=nnioqa1nwgi
  • 6. sezonun bütün soundtrack'lerini dinleyebileceğiniz link
  • hans zimmerın eserlerinden sonra ilk defa bir parça beni bu kadar etkiledi. bugün yaklaşık 8 saat dinlememe vesile olmuştur.bunun 6 saatini yoldayken dinlemiş bulunmaktayım. sabahleyin canlı izlerken direk shazamladığım efsane şarkı.
  • 9 dakika 50 saniyelik bir başyapıt. bir soundtrack nasıl daha vurucu olur sorusunun cevabı.

(bkz: game of thrones) serisini takip edenler için yabancı gelmeyecektir ama bilmeyenler için açıklayayım. sözkonusu dizinin 6. sezon 10. bölüm yani final bölümü başından itibaren çalan soundtracktir. müthiş bir iş.

(bkz: ramin djawadi)