şükela:  tümü | bugün
 • apple'ın iphone 7 kutusu içinde sunduğu, ucu 3.5 mm jak girişi olan kulaklıkları iphone 7'ye bağlamak üzere dönüştürücü aparat. ayrıca almak isterseniz amerika fiyatı 10 dolar, yani 30 lira. türkiye'de muhtemelen 100 liraya filan satılır orijinal apple ürünü. iphone 7 almayacaksanız zaten gerek yok, ama aldınız diyelim, "ben iphone kulaklığı kullanmayacağım" deyip bu dönüştürücüyü de kaybederseniz bi' 100 tl bayılmanız gerekecek. şimdilik kimsenin ekstra almasını gerektirmeyecek bir dönüştürücü, ileride belli olmaz.

  ek: bilgilendirildim; apple tr sitesinde 30 liraya satılıyormuş. hayret, ben buna da 40-50 lira vergi şu bu eklerler sanıyordum, direkt doların lira karşılığı olarak satışa sunmuşlar.
 • ses kalitesine zarar vereceğini düşündüğüm aparat. belki benim cahilliğimdendir fakat bugüne kadar bir uzatma ya da dönüştürücü ile bağladığım hiçbir üründen tam anlamıyla verim alamadım.
 • kutunun içinde var olduğunu yeni öğrendim az kalsın sipariş veriyordum. lol
 • dac ve amplifier aracılığı ile analog sinyalleri dijital sinyallere çeviren bir dönüştürücüdür. bu ürünün tersini; lightning ucu 3.5mm jak’a çeviren bir ürün bulamazsınız. yapılmışsa da, şarj yeri çoklayıcıya iliştirilmiş bir jak girişi olanı vardır. nedeni ise, ses kalitesinde belli oranda distortion‘a sebebiyet verecek olmasındandır.
  aldığınız lightning uçlu kulaklıklardan tam verimle ses almanız şu anda yalnızda iphone’lar ile mümkün. jak girişini kaldırıyorsan o kutu içeriğine airpods‘u dahil edeceksin, bu yapılan tüketici ile alay etmektir.
 • ne kadar dikkat ederseniz edin 1 sene içinde bozulan dandik materyalden yapılmış ürün, fiyatı şimdilerde 70tl, 30 lira civarlarında olsa alınabilir bi şey olacak fakat şu an gerçekten çok pahalı ve muadilleri gerçekten bundan bin kat daha dandik, iphone aldığıma tek pişman eden olay jak girişinin olmaması.

  edit: garanti kapsamında değişti.
 • apple'ın ne kadar akıllı ve paragöz bir firma olduğunu gösteren aparat. kendi leş kulaklıklarını kullanmayacağımızı bildiği için 3.5 stereo girişini kaldırıp bu zımbırtıyı piyasaya sürmüştür. bozulmasından ziyade kaybolması daha muhtemeldir. şuan ikinciyi kullanmaktayım. sorarlarsa "tilifini inciltmik için bik bik" dersin kim bilecek.
 • hala kablolu kulaklik kullanan mi varmis dedirten zamazingomastik.

  sene 2019, gecin artik kablosuz bluetooth kulakliklara.

  ekleme: marshall major ıı kulakligim en az 25 saat batarya omruyle (fabrika verisi 30 saate kadar) 1 yildan fazladir her isimi gormektedir. fiyati da muadillerine gore cok daha ucuzdur. ses kalitesinde bir insan kulaginin duyacagi veya rahatsiz olacagi buyuk kayiplar yasanmaz. gidip bi deneyin derim.

  ekleme 2: apple teknolojiyi geriden takip etmek isteyen hatta hic takip etmek istemeyen ilkellere gore degildir. tum dunya kablosuz caga yavas yavas gecerken, israrla kablo kullanmak isteyip bu durumu elestirenler, apple lightning kabloya gectiginde de sikayet eden guruhtandir. "evimde yepyeni 2 tane merdane var, bu tam otomatik camasir makinesinin merdane takacak yeri yok, yerim boyle markayi" diye aglamaktan bir farki yoktur. bir telefona 4-5 bin lira para verecek adamin 500-600tl lik, her urunle uzun yillar kullanabilecegi kulakliga pahali diye aglanmasi yersizdir.
 • kullanmamak için ısrarla 3.5 mm siz telefon aldırmayan ürün. aynı sıkıntının android muadili de type c - 3.5 mm aparatı olarak vuku buluyor.

  bundan şikayetçiyseniz 3.5 mm girişi içeren telefon alternatiflerine yönelmelisiniz.

  cihaz veya daha doğru ismiyle gadget konusunda herhangi bir markayla özdeşleşmemelisiniz. yoksa burnunuzun ucunu göremeyen tüketici olur, ne konfor bulursunuz ne de uygun fiyat.
 • alternatif olarak bluetooth kulaklık önerenler o kulaklıklarız şarj sorunu için de birşeyler icat ederlerse sevinirim. madem her boku biliyorsunuz bunu da çözün.
hesabın var mı? giriş yap