şükela:  tümü | bugün
  • apple'ın iphone 7 kutusu içinde sunduğu, ucu 3.5 mm jak girişi olan kulaklıkları iphone 7'ye bağlamak üzere dönüştürücü aparat. ayrıca almak isterseniz amerika fiyatı 10 dolar, yani 30 lira. türkiye'de muhtemelen 100 liraya filan satılır orijinal apple ürünü. iphone 7 almayacaksanız zaten gerek yok, ama aldınız diyelim, "ben iphone kulaklığı kullanmayacağım" deyip bu dönüştürücüyü de kaybederseniz bi' 100 tl bayılmanız gerekecek. şimdilik kimsenin ekstra almasını gerektirmeyecek bir dönüştürücü, ileride belli olmaz.

ek: bilgilendirildim; apple tr sitesinde 30 liraya satılıyormuş. hayret, ben buna da 40-50 lira vergi şu bu eklerler sanıyordum, direkt doların lira karşılığı olarak satışa sunmuşlar.
  • ses kalitesine zarar vereceğini düşündüğüm aparat. belki benim cahilliğimdendir fakat bugüne kadar bir uzatma ya da dönüştürücü ile bağladığım hiçbir üründen tam anlamıyla verim alamadım.
  • kutunun içinde var olduğunu yeni öğrendim az kalsın sipariş veriyordum. lol
  • dac ve amplifier aracılığı ile analog sinyalleri dijital sinyallere çeviren bir dönüştürücüdür. bu ürünün tersini; lightning ucu 3.5mm jak’a çeviren bir ürün bulamazsınız. yapılmışsa da, şarj yeri çoklayıcıya iliştirilmiş bir jak girişi olanı vardır. nedeni ise, ses kalitesinde belli oranda distortion‘a sebebiyet verecek olmasındandır.
    aldığınız lightning uçlu kulaklıklardan tam verimle ses almanız şu anda yalnızda iphone’lar ile mümkün. jak girişini kaldırıyorsan o kutu içeriğine airpods‘u dahil edeceksin, bu yapılan tüketici ile alay etmektir.
  • hayati öneme sahip zımbırtı.