şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bi festival. gideyim göreyim diyorum da, insan sitesinde bi programı yazar, kimler geliyor kimler gidiyo onlardan bahseder vs.
  • instagram sayfalarında gelecek stand sahiplerini görebilirsiniz.
  • kendilerini "türkiye'nin en büyük sosyal medya pazarı" olarak tanımlayan oluşum. sirkeci garı'nda, nevi şahsına münhasır tasarımlarıyla pek çok genç/butik markanın iştirak ettiği festivaller düzenliyorlar. (şu günlerde sanırım üçüncüsü gerçekleşiyor.) önceki festivalleri ziyaretçilere ücretsizdi, lakin yoğun katılımı ve talebi görünce hemen sembolik(!) bir ücretlendirmeyi devreye sokmuşlar. gelecek festivallerde de parayı nasıl kıracaklarının ve nasıl kâr edeceklerinin yolunu bulmuşken, o sembolik rakamı da yükseltmeden durmayacakladır eminim! şu ülkede özgün başlayan bir iş de daha bir iki demeden "insanlardan ne koparsak kârdır" olayına çevrilmese şaşarız zaten!
  • sosyal medya, özellikle instagram üzerinden satış yapan, el işleri, kap kacak, organik reçeller, tahta oymalar vs üreten kişileri biraraya getiren, şu an gezmekte olduğum festivaldir.
    ürünlerin hepsi çok şirin, çok güzel vs. ama ortak özellikleri hiç birine kimsenin gerçek anlamda ihtiyaç duymaması. neredeyse hepsi süs eşyası olma vasfıyla burada. bu yönüyle erkeklere hitap etmiyor burası.
  • standlari cok pahali olusum. zaten dunya para kiriyorlar bir de 1 tl giris ucreti cikartmislar demek. reziller ya.
  • stand açmak için başvurduğunuzda (e-mail yoluyla) hiç bir geri dönüş yapmayan, telefonla aradığınız zaman ''size mail yoluyla bilgi vereceğiz'' diye öteleyen iletişim yoksunu, sosyal medya odaklı olduğunu söyleyen ama asosyal takılan festivalimsi. artık ne ziyaretçi ne de katılımcı olarak yer almayı düşünmüyorum. kendileri hiç profesyonel bir organizasyon gibi durmuyor. bu açıdan ''teşekkürler likefest. asosyal iletişime devam!'' diyorum.
  • 2016 sonlarında yaptıkları ilk etkinlikte bir arkadaşımın stant açıp satış yapmasıyla haberdar olduğum festival. ondan beri yakın bir şekilde takiplerindeyim. yılda iki kez bahar mevsimlerinde düzenliyorlar ve her defasında çıtayı biraz daha yukarı taşıyorlar. her şeyin fabrikasyonlaştığı, tek tipleştiği, tasarımdan ve estetikten bu denli yoksun kaldığımız şu zamanda gözümüz gönlümüz açılıyor. her gezişimde bu derece güzel bir işin sağda solda neden bu kadar az duyulduğuna hayret ediyorum. diğer birtakım festivaller gibi biletixten iki haneli rakamlarla bilet alınıp gidilse kıymeti daha çok bilinirdi eminim. instagramda gördüğüm kadarıyla bu bahar işi sirkeci’den haydarpaşa garı’na taşımışlar. merakla bekliyorum.

ps. dünyadan sesler de festivalin sahne sponsoruymuş. sırf bu yüzden bile gidilir.
  • stand fiyatlari ile ilgili bilgisi olan yeşillendirirse çok sevineceğim fest.

edit; kendilerine 2 mail, 3 yorum ve 2 dm attıktan sonra bana aşağıdaki şekilde dönüş yaptılar.
    aşırı profesyoneller *

“merhaba,

likefest'e olan ilginiz için teşekkür ederiz.

ortaya koymak istediğimiz konsepte uyumluluk, kurumsal kimlik, sosyal medya etkileşimleri, stant kontenjanı gibi kriterleri de göz önünde bulundurarak bir geri dönüş yapmaktayız. festivalimizde her kategori için ayrılmış stant kontenjanı mevcuttur, bu festivalimizde kontenjandan dolayı size yer veremeyeceğimizi üzülerek bildirmek isteriz.

anlayışınız için teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dileriz.

stant fiyatlarıyla ilgili bilgi sahibi olmanız için fiyat bilgisi aşağıdaki gibidir;
    3 gün için stant bedeli 2.250 tl + kdv'dir.
    likefest ekibi,”
  • 21, 22, 23 eylül'de istanbul’da, ekim’de izmir’de ve ankara’da bulunacak festival.
    katılımcılardan biri de murat menteş.
    edit: sayfa boşaltılmış. doların durumu etkilemiş etkinliği galiba.
  • tasarım pazarı adı altında sosyal medyada satış, tasarım, sanatsal işler yapan insanları bir araya getiren güzel bir mecra. mail attım 10 dk sonra dönüş yaptılar stant fiyatları 2500 tl instagram hesabınıza bakıp ona göre dönüş yapıyorlar sanırım. emin değilim. ben satış değil de workshop yapacağım festivalin 2. günüde herkesi beklerim ehehe.