şükela:  tümü | bugün
 • aylarca yurtdışından kaliteli likit getirmeye çalışıp perişan olurken keşfettiğim, e-sigaralar için likit üreten yerli firma. şu an otuzdan fazla aroma seçeneği var. sürekli eklenen yeni aromalarla yakında elli seçeneğe ulaşacakmış. sıfır mg'dan 18 mg'a kadar farklı sertliklerde bizim damak tadımıza uygun harika likitleri var. aynı zamanda suicide bunny, captivape ve jimmy the juiceman likitlerini de bulabilirsiniz.

  facebook üzerinden buhar dünyası adındaki gruplarına üye olursanız, hem likit çeşitlerini görebilir hem de bir çok e-sigara kullanıcısı ile tanışma ve fikir alışverişi yapma şansına kavuşursunuz.

  ben yaklaşık iki aydır kullanıyorum ve çok memnunum. benim denediğim popüler aromalarından bazıları;

  - dragons milk v2
  - cek denyıls
  - bahama mama
  - blues
  - nenemin tarçınlı keki
  - nargilemin marpucu
  - moods tobacco
  - zıkkım
  - baileys
  - kaave
  - lemon dance

  saçma sapan ve ne olduğu belirsiz çin likitleri yerine kesinlikle tercih edilmelidir. seviyoruz! aynen böyle devam!
 • cakma "premium" likit. yine bir merdivenalti likit ureticisi. kendilerini premium olarak konumlardisalar da aslinda yaptiklari www.vapor-freak.de'den aldiklari hazir aromalari nbase icine koymaktir. kullandiklari aromalari buradan alip kendiniz hazirlayabilirsiniz. bosu bosuna ne idugu belirsiz nbase ile hazirladiklari likitleri kullanmayininiz, yagmurdan kacip doluya tutulmayiniz.
 • brazzers'taki kel adam tarafından yönetildiğini düşündüğüm facebook grubunda satılan e-sigara likiti markası. daha önce de belirtildiği gibi alamanyadan alınabilen hazır aromalar ile hazırlanmaktadır. kendilerine özel hazırlanıyormuş, üretim tesisleri varmış, dünyanın en premium markasıymış gibi iddiaları yeni başlayan, evyap meselesinden habersiz, yurtdışı veya yurtiçindeki diğer satıcılardan bihaber arkadaşları kütürdetirken kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak olsa gerek.

  gelelim meselenin johnny sins ile alakasına, bu grupta e-sigara gereçleri o kadar pahalı satılmaktadır ki, böyle cinsel münasebet zor bulunur. bu ürünleri temin etmek için ilk yol yurtdışı olmalı, e-sigara başlığında türlü türlü site tavsiyesi bulunabilir. ikinci ve en az %50 daha pahalı yol esigara.us forumundaki ikinci el ve sıfır ilan bölümlerini incelemektir. üçüncü ve tarifsiz haz yaşatacak diğer yol ise bu arkadaş veya arkadaşlar tarafından feci şekilde gondiklenmektir, minimum 3 katı diyorum.

  peki bu gruba üye olup, yanan pamuğu alkole yatır, evde likit hazırlanmaz, evic vtc mini 359tl gibi yazıları görüp yuh amk dediniz ve bunu amk kullanmadan insan gibi yazdınız, ne olur? gönderi en fazla 30 saniyede silinir ve gruptan atılırsınız.

  özetle bu firmanın likitlerini seviyorsanız alın, kaynağı sorulduğunda kezban tribi formatında "amerika, avrupa ve asya'da kullanılardan daha kaliteli" cevabını alacağınız yani menşei ve markası belirsiz bir nbase içine yukarıda belirtilen sitedeki aromalar katılarak hazırlanmış, tek kaliteli tarafı şişe ve etiket olan ederinin çok üzerinde satılan bir likit aldığınızı unutmadan alın. olur da bu işi biraz öğrenmeye heves edip aroma, vg-pg-nikotin markaları ve içerikleri nedir diye sorguladığınız gün zaten bu arkadaşların camiasından "en kalitelisi tabi ki slk" cevabı ile şutlanacağınızı da bilin.

  not: e-sigara da zararlıdır, hobi haline gelirse sigaradan pahalıya gelir, derdi tasası bitmez, sigarayı bırakmak için başlandıysa boku çıkmadan bu da bırakılmalıdır.
 • merdiven altı üreticilerinden likit alıp sağlığınızdan olmayın sloganlı, kendilerine firma diyen fakat vergi levhası olmayan faka mata grubu. sayfası da aha budur. görüldüğü üzre kapalıdır. çünkü yurt dışından sipariş ile maksimum 250 lira tutan ürün/ürünler burada 450/500 liralara satılmaktadır. örneğin orjinalinde türkiye gönderimi 110 avro olan wismec dna200 bu gondikçi kardeşlerde 189 avrodur. bunun adı ise ayak üstü 79 avro sikilmektir.

  türkiye genelinde bayilikler vermişler. antalya, izmir, ankara, istanbul avr-and, denizli falan. toplu sikiş var anlayacağınız. likitler genel olarak hoş fakat eek nikli arkadaşın da belirttiği gibi bu aromalardan daha kralını* yurt dışındaki profesyonel üreticilerden çok çok uygun fiyata temin edip kendi ağız tadınıza uygun olanı küçük bir araştırmayla üretebilirsiniz.

  bunlar yasa dışı yollarla üretim yapıp haksız kazanç elde etmeye varana kadar birçok suçu işlemektedirler. içlerinden biriyle temas kurduğunuzda göreceksiniz ki size "havalelerde açıklama kısmına bir şey yazmayınız, yoksa tutar geri gönderilir" derler. bunun e-sigara ve likit üretiminin türkiyede yasak olmasıyla bir ilgisi yoktur. tamamen fahiş tutarların ilgili mercilerden saklanması durumudur.

  facebook grubuna girdiğinizde "yurt dışından getirtsek daha ucuza gelir mi" veya "çinden gelen gönderiler gümrüğe takılır mı" gibi soruları ana sayfada paylaştığınız vakit gönderiniz silinir ve akabinde gruptan atılırsınız.

  cidden sigarayı bırakmak isteyenler yada keyfen bu hobiyi edinmek isteyen arkadaşlar için önerebileceğim siteler:

  fasttech
  aliexpress

  tekrar ediyorum. likitim diye ballandıra ballandıra anlattıkları şey merdiven altı üretimdir. sakın ola ki cihaz almak gibi bir gaflete kapılmayın.
 • facebook gruplarina bakilirsa daha cok bir tarikat gibiler. likitlerin ne oldugu da muamma.. uzak durmak lazim sanki.
 • kıçımın premium likiti. tuttuklarını bafileyen egoist satıcılara sahiptir bunlar, likitlerinin de nasıl üretildiği muammadır (aslında değildir ama nbase'in nereden sağlandığı en büyük kıllandırıcı unsurdur) . facebook grubunda bütün gönderiler likitim şişeleriyle aile sadeti kivamindadir. bana daha çok titan saadet zincirini andirdi.

  kesin bilgi: uzak durun.

  elektronik sigara ve parçalarını bu gibi kendilerini kurumsal firma zanneden özde kaçakçının allahi veled-i zinalardan almayın. fasttech sizin dostunuzdur. sipariş vermekten çekinmeyin.

  ne idüğü belirsiz böylesi merdiven alti likitler kullanacağınıza en kötü ihtimalle natura hexocell için, fiyat performans olarak ondan iyisi yok. ılerleyen zamanlarda en kötü bi adet klon velocity rda alip evyap işine başlarsiniz.
 • (ben) likitim*...
  yatırımcılar arasında likit olma yani nakit veya anında nakte çevrilebilir varlıklara sahip olma durumunu ifade eden, ek almış sözcük: likitim*, likitsin*, likit*!
 • yapılan işe bakıyoruz; legal değil. legal olmadığı için sözüm ona günde 2000 şişe üretimi yetersiz kalan (!) bir firma (?) için devlet ne düşünür malumunuz.

  üretim süreci ile ilgili bilgi isteniyor; ticari sır paylaşımı olarak nitelendiriliyor. illegal bir distribütörün dağıtıcısı olarak hangi ticari sır? aromaları kendisi elde etmiyormuş. ismi onda saklı bir firma ile iş birliği içindeymiş.

  ha bir de titizmiş. yahu millet bu likiti alıp ciğerine çekiyor. sigaradan kurtulup titiz olduğunu iddia eden ve şeffaflığın zerresi bulunmayan bir üreticinin likitine kim niye güvenecek?

  premium likit üreticisiymiş; o zaman her evyapçı bir premium likit üreticisi. yani milletin mbaker, alien vapor, milkman, halo'ya eğilimini suiistimal etmekten başka bir şey değildir bu. şeffaf değilsin, kimsin necisin belli değil, sadece grubun var ve grubunda sözcülüğünü yapanlar var.

  insanlar şüphelenmekte haklı olduğu halde şu "her şey bir yana, bu sayfada beni şahsen iyi tanıyan ve obsesif derecede titiz ve mükemmeliyetçi yapımı bilen çok sayıda üye var. bu şimdilik en önemli referansım" cümlesi kadar saçma bir şey olamaz.

  merdiven altı üreticisidir. nokta.

  bonus olarak; 51.45 dolarlık vtc mini tron kit'i 350tl'ye bafiler bunlar. geçin artık, bazı şeyleri kabul edin.
 • firma ceo'sunun* son açıklaması sonrası ben ikna oldum arkadaşlar.

  --- spoiler ---

  değerli dostlar,
  buharcı kardeşlerimizin sayısı gün geçtikçe artıyor. artık "ciğerde su topluyor"
  "popoda kaşıntı yapıyor" zırvaları da tütün lobisinin işine yaramamaya başladı.
  en paranoid kişilikler bile
  "la bu herif bunu yıllardır emzik gibi düşürmedi elinden hala daha ölmedi" tarzında, bilim çevrelerinde de takdir toplayan tespitler yapmaya başladı.
  kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, malesef toplumumuzun zaafları da bir bir gün yüzüne vurmaya başladı.
  "birileri başarı, hatta ünü ülke sınırlarını aşan başarı mı yakaladı? tez çelme takıla"
  "oolum bu işte deli para varmış, likit üretmiyene kız vermiyorlarmış" dedikodusunu duyan, tarlayı satıp, ilk iş olarak en buharlısından bir facebook grubu kurup, yancı bellediklerinin arkadaş listelerini ekletip, çinli üreticileri bile hayrete düşürecek kadar berbat likitler ortaya çıkarmaktadırlar.
  "berbatlık" sadece lezzetle sınırlı kalsa bunu sorun olarak görmezdim bile ama durum gerçekten vahim.
  "ahanda ben de üretiyom, hemide sudan ucuza satıyom" diye ortaya çıkan bazı arkadaşlar öyle tespitler yapmışlar ki,
  "aman allahım umarım şakadır" diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.
  bu kadar eksik ve yanlış bilgiyle üretime kalkışılırsa, doğuracağı sonuçlar son derece üzücü olabilir.
  "aroma" özellikle de "kaliteli aroma" en ciddi maliyet unsuru olduğu için "bol pg az aroma" ikinci ve üçüncü sınıf ucuz likitlerin vazgeçilmezi olagelmiştir.
  bazen cehaletten çoğu zaman şark kurnazlığının yaratıcı bir bahanesi olarak
  "abey aroma böbreklere zararlı, sırf seni sevdiğimden koymuyom ha"
  yaklaşımıyla dezenformasyonun dibine vurmuşlardır.
  yahu sayın üretici, sen aroma diye başka bir şey mi koyuyorsun? böbreğe nasıl zarar veriyorsun? bu saçmalıkları hangi organından uyduruyorsun? diye sormak isterdim doğrusu.
  ben x% koyuyorum falanca y% koyuyor diyenden arkanıza bakmadan koşar adım uzaklaşın. ya bu konuda bilgi olarak yeterli donanıma sahip değil ya da artniyetli. aroma konsantrasyonları üreticiye göre çok değişken olabilir. aynı miktardaki aroma ekstrelerini 1% konsantrasyonla sunan da var 25% ile de.
  ileride likitim seven evyapçı dostlarımızın da beğenisine sunulacak olan likitim aromaları 5% ile %15 arasındaki konsantrasyonda üretilmektedir.
  sayfamızı az yada çok dikkatle takip etmiş olan buhardaşlarım bilgi düzeyi olarak bu arkadaşlardan çok daha önde.
  hatırlayalım, yakın zamandaki bir paylaşımımda, ortalama bir buharcının aldığı diacetyl miktarı ile, analog sigara içenin verilerini karşılaştırmıştık.
  en kötü likiti içsek bile sigara içenin yanında lafı bile olmaz düzeyde olduğunu "dedikodu"yu değil "bilim"i baz alarak öğrenmiştik.
  bir çok marka diacetyl miktarının sınır değerinin altında olmakla övünmekte (örn. s.b. mothers milk)
  sadece gerçek "premium" sınıfı üreticiler "0" "sıfır" diacetyl içeren aroma ile haklı bir gurur yaşamaktalar.
  "likitim" olarak hangi grupta mıyız? bknz ek
  diacetyl içerme ihtimali güçlü olan aromalar genellikle vanilya, krema, süt grubudur.
  analiz için bu nedenle özellikle "dragon milk" seçilmiştir.
  ikinci olarak da likitim'in gurur kaynaklarından biri olan ve içeriği çokça merak edilen "cek denyıls" seçilmiştir.
  analiz, konunun uzmanı alman laboratuvarında yaptırılmıştır.
  almanca bilmeyenler için ilk başlık
  ürün: aroma dragon milk (demek ki öyle bir aroma varmış smile ifade simgesi
  içerik: aroma maddeleri, aroma ekstreleri
  diğer içerikler: propilenglikol
  sınır değerleri belirlenmiş maddelerin oranı:
  propilenglikol 80% (aromalar çok az istisnası dışında genellikle pg çözeltisi içinde bulunur)
  maltol 3.5%
  etilmaltol 2% =tatlandırıcı (dikkat, aromanın 2%si likitin değil)
  başalerjenler(ab kanunundaki ekte adı geçen maddesine göre)
  içermemektedir
  diacetyl
  içermemektedir
  tahlil tarihi
  04.02.2016
  laboratuar ünvan ve adresi tarafımdan okunmaz hale getirilmiştir.
  gerekli görüldüğü takdirde belgenin aslı ekleri ile birlikte, "derdi ticari sır elde etmek veya paslamak olmayan" ombudsman niteliği taşıyabilecek kişi yada kişilerin incelemesine sunulabilir.
  paylaşımlar, aromalarımızın üretildiği laboratuar fotoğraflarıyla devam edecektir
  diacetylsiz buharınız bol olsun
  --- spoiler ---

  taşşak mı geçiyorsunuz yoksa adam mı seçiyorsunuz amk?
 • gun itibariyle baskin yemislerdir. "basa tutturulan gonderi" de ortadan kalkmistir. baslari buyuk derttedir.