şükela:  tümü | bugün soru sor
  • long island doğumlu bir soundcloud rapçisi. pembe siyak saçı absürt dövmeleri ile goth kültürünün dibine vuran yung ve lil ile başlayan bilimum arkadaşları ile çok iyi soft ama horrorcore rap yapan bir insan evladı.
  • bikaç şarkısını dinledim pek bi numarasını göremedim. tipi biraz bam margera biraz machine gun kelly'i andırdı bana. harley quinnvari saçlarıyla ortamlara akıyor.
  • 15 kasımda aşırı dozdan öldüğü söyleniyor.
  • dün gece overdose sebebiyle 21 yaşında hayata gözlerini yummuş genç ve dünya için gereksiz bir çocuk.
  • lsd, asit, mantar ot takılırken bi de günde 20 xanax atınca taklaya gelmiş. şarkıları sikten olsa da ölmesi üzücü overdose kötü bişey.
  • søren kierkegaard bir meselinde, çoğu zaman olduğu gibi, hayali bir durumdan bahseder. bir tiyatronun kulisinde bir gün yangın çıkar. palyaço seyircilere haber vermek için sahneye gelir. herkes bunun bir şaka olduğunu sanıp alkışlamaya başlar. palyaço uyarmaya devam ettikçe alkışlar daha da hızlanır. müstear kişilik johannes climacus, dünyanın sonunun, her şeyin bir şaka olduğunu sananların yükselen alkışları arasında geleceğini söyler ve yangın söner, perde kapanır.

yukarıdaki entryde paylaşılan videoda, ölmüş arkadaşının "uyuduğunu" sanarak onu videoya alan biri görülüyor. bu meseli onun için anımsadım. madem pişman olacağız, biraz daha olalım: çağın zevzeklikleri, gevezelikleri ve soysuz karikatür kültürü; kolay anlaşılabilir, "okuru yormayan", kapsül hâlindeki söylemler; topluca gülmeyi ve gizlice ağlamayı şiar edinen bir çağ. "iyi espriler yapan" kişiler, böylece masaların eğlenceli simaları oldular. ironiden geriyeyse, onun sınırları kaldı. biçim yok. karanlıkta oluşup kaybolan epileptik kaçış naraları var artık. gülüşler ayakta kalmak zorunda.

çağı kendi başına eleştiren bir olay sonucunda hayatını kaybetmiş bir genç. tanımıyordum, fakat ölümünü tanıdım. sit tibi terra levis.
  • en son bir ay önce entry girmiştim, ondan önce de bir buçuk ay olmuş. çok fazla yazan biri değilimdir yani. lil peep dinlemek için youtube'a girdiğimde gördüm ölüm haberini. çok zamansız bir ölüm oldu falan yazmaya gerek yok çünkü her anını ölecek gibi yaşayan bir adamdı. bazıları için bok yoluna gitmek, bazıları için bir hayat tarzı...

reddit'de gördüğüm bir posttan sonra hemen hemen bütün şarkılarını dinlemiştim. fazla müzik keşfedebilen bir insan olmadığım için müziğindeki farklılık çok hoşuma gitti. onun gibi müzik yapan daha bir sürü soundcloud rapper'ı olabilir, ama benim bu konudaki ilk keşfimdi. lil peep'in spotify'da olmayan şarkılarını kendim yüklemiştim telefonuma. bunu bir tek son zamanların (bence) en iyi rock grubu highly suspect için yapmıştım. o kadar severdim keratayı yani.

emo / pop punk altyapılı gitar arpejlerinin altına elektronik davul ve bol reverb ve delaylı vokal yapması çok hoşuma gitmişti. sanırım müziğini anlatabileceğim en teknik cümle bu olur.

şimdi ne yazmam lazım bilmiyorum. üzüldüm. gerçekten üzüldüm. eğer sağlam kalabilseydi piyasada çok iyi bir yer edinebilirdi.

ayrıca bu rap piyasası artık eski gangsta olaylarından biraz daha uzaklaşıyor gibi geliyor bana. yeni nesil rapçiler mesela lil uzi vert, lil peep, lil xan, lil tracy hatta post malone bile bütün albümlerini karılar da bende para da bende yerine daha duygusal şarkılarla süslüyorlar. bu duygusallık benim öncelerde göremediğim büyük bir depresif hali içeriyor. bu da böyle bir tespitimdir.

tanım, ölen rapper. xan has betrayed you peep.
  • asiri dozdan hayatini kaybetmistir. kimisine gore bu hayati yasadi, icinden bile gecti. kimisine gore de son derece sacma gereksiz bi sekilde oldu, gitti. cok mu ust duzey muzik yapiyordu orasi tartisilir, bence gayet hos parcalari var. arkadas kendi aldigi kararlarin bedelini odemistir, zaten odeyecegini kendisi de biliyordu. rip deli oglan
  • hayatının baharında göçüp giden efsane rapper. eğer rappersan hakkını verip overdose yüzünden öleceksin. rahat uyu koca reis.
  • toprağı bol olsun.