şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en iyi 3-4 defansından biridir, sağ kanatta da ortada da muazzam oynar, juventusun senelerdir yaptığı en şahane transferdir.
 • şu anda sağ bekte cafu'yle birlikte süper olan tek oyuncu..
  çelimsiz görünüşüne rağmen o kadar güçlüdür ki resmen döver rakipleri..
 • kaynağı bilinmeyen bir dedikoduya göre bahsi geçen şahıs marke ettiği forvet oyuncusunun konsantresini bozup rahatsız etmek için sahaya vücuduna sarımsak sürerek çıkarmış. hakikaten böyle bişey yapıyosa önce "oha" demek sonra da "helal olsun" diyip tebrik etmek gelir murdockın içinden.
 • easports un uefa 2004 ve fifa 2004 ünde mutlaka takımımda yer almasını sağladığım şahsiyet. fransa nın defansını. taşır. tazı gibi olmasa da skill i kuvvetlidir. evettir.
 • yaptigi basin aciklamasiyla nicolas sarkozy'ye firca atan unlu fransiz futbolcu. fransiz banliyosundeki gencleri ayak takimi olarak nitelendiren sarkozy'e kendisinin de banliyolerde yetistigini soyleyen thuram sorunlarin kaynaginin incelenmesi gerektigini ve insanlari tahrik edecek aciklamalarin akilci olmadigini soyledi.
 • sahip olduğu engin defans becerisi, üstün karizması, ağır tavırları ve takım içindeki abiliğiyle arkadaşlar arasında winning eleven karşılaşmalarında, baba thuram olarak anılmaktadır.
 • fransız milli takımında 116 kez forma giyerek rekoru elinde bulunduran marcel desailly 'den emaneti almasına 2 maç kalan defans oyuncusu.
 • express'in dünya kupası özel sayısında yer alan röportajını okuduğumda daha bir sevdiğim entellektüel futbolcu. özellikle ırkçılık konusunda iyi okuma yapmış kendileri. oğluyla arasında geçen diyalog ise oldukça manidar:
  - önyargılar herkesi zehirliyor. küçük oğlumla aramızdaki bir konuşmayı hatırlıyorum. yemesi için bir muz vermiştim. "muz yemeyeceğim, çünkü ben maymun değilim." dedi bana. zihinin gerisinde neler olduğunu öğrenmek için biraz konuşturdum:"baban ve annen beyaz olsaydı, daha mı iyi olurdu?" "evet, tabii beyaz olmak çok daha iyi." dedi. kızmadım, sinirlenmedim. konuştuk. hepimiz geçmişin tutsaklarıyız. eğer bundan çıkmak istiyorsak, onunla yüzleşmemiz gerekiyor.
 • 1 ocak 1972 doğumlu, 1.85 boyunda fransa milli takımı defans oyuncusu. fransa formasını 3 dünya kupası (1998,2002,2006) ve 3 avrupa şampiyonasında (1996, 2000, 2004) giymiştir. kariyerinde 1 dünya kupası*, 1 avrupa kupası*, 1 fransa kupası*, 1 uefa kupası*, 1 italya kupası*, 3 italya süper kupası** ve 4 italya şampiyonluğu* görmüştür. kendisi pele’nin seçtiği yaşayan en iyi 125 futbolcudan biridir. marcus isminde bir oğlu vardır. futbolcu olmadan önce rahip olmak istiyormuş.

  oynadığı takımlar;

  monaco (1991-1996)
  parma (1996-2001)
  juventus (2001-….)
 • gladiator filmindeki maximusun kankası zenci karakterin, filmin elazığ reloadedındaki repliği olan "şikolata imalatjısıydım emmi" laflarını kendisinden duysam yadırgamayacağım adam. hikaye bir yana pek soğukkanlı bir şahıstır kendisi, dikkatlidir, defanstan iyi top çıkarır. 4 4 2 nin bir bek oyuncusuna yüklediği tüm sorumlulukları yerine getirmekle beraber, capello gibi bir defans ustasının göbekte bile tercih edebileceği kadar da işinin ehli adamdır. maçlardon sonra kulağına takar klasiğini, açar kitabını okur takım otobüsünde.