şükela:  tümü | bugün
 • neredeyse gopro fiyatına* muhteşem bir drone.

  https://www.youtube.com/watch?v=4vgch0bk3hg

  https://www.lily.camera/
 • ovada iş yapar bu alet fakat şehre ya da dağ-taş, orman araziye girildiğinde elinizde patlar çünkü "obstacle detection" yok. türkçesi ağaç, direk falan varsa etrafında farkedemeden çarpıyor kendini oraya buraya. yani "ben kendimi yaylaya vuracağım sağa sola deli gibi koşacağım, etrafımda da hiç bir halt olmayacak" diyorsanız güzel alet. şehirde kullanayım demeyin girer alemin penceresinden içeri, daha da geri alamazsınız.

  2016 ilk çeyreğinde başlanacakmış dağıtımına.
 • videoyu seyredince cihazdan cok bahse konu ortamlarda yasama sahip olmak istedigim, reklami guzel diroid.
 • 499$ ön sipariş ücreti olan kamera. satışa çıktıktan sonra ise 999$
 • cok temiz is yapmislar takdir etmek lazim da, oyle ucmali kacmali spor yapan bi insan evladi degilsen zaten senlik bisi degil cok. sehirde nabican zaten bunu kafede otururken kendini mi cektiricen lily ye..
 • ön sipariş meselesine hiç güvenemiyorum ama alasım geldi. ha lily'ye çektirecek bir şey yaptığım da yok ama neyse.
 • yaaani aslında gayet tatlı bir şey gibi gözüküyor ama hakikaten bu ön sipariş konsept ürün videoları çok aldatıcı olabilir. ayrıca percepto diye bir nane var ileride ona yatırım yapılıp benzer özellikler herhangi bir drone/multicopter'e eklenebiliyor sanırım. tabi o da ön sipariş, o da prototip...
 • güzel alet. adamlar yapmış. yanlız biraz rüzgarlı havalarda bi halta yaramayacaktır.
 • sarah connerın boku yediğinin resmidir.
 • lily kamera ile fırlat ve çekime başla!

  teknoloji dünyasının son yıllarda üzerinde çok fazla durduğu insansız hava araçları (drone), gün geçtikçe daha gelişmiş ve kullanışlı hale geliyor. bunun en son örneklerinden bir tanesini oluşturan lily, fırlat ve çekim başla mantığıyla inanılmaz olanaklar sunuyor.

  oldukça modern bir tasarımla ile hazırlanan ve kompakt gövdesiyle istenilen her türlü noktaya rahatlıkla götürülebilen lily kamera, daha çok aksiyon için hazırlanmış olmasına rağmen farklı amaçlar için de aktif olarak kullanılabiliyor. birçok benzerinden havaya atılınca uçmaya başlayabiliyor olmasıyla ayrılan lily, saat şeklinde kola takılabilen kontrol cihazını takip edebiliyor ve buradan yönetilebiliyor. su geçirmeyen gövdesiyle her türlü zorlu şarta dayanabilen araç, 94 derecelik görüş açısı sunan dahili lensiyle 1080 piksel ile 720 piksel 60p sesli videolar yanında fotoğraf çekimi de gerçekleştirebiliyor.

  kişilerin eline inebilecek düzeyde bir hassasiyet seviyesi bulunan lily, üzeride "gimbal" birimi yer almamasına rağmen rüzgarın olmadığı havalarda oldukça yumuşak çekimler yapabilmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. ios ile android sürümü bulunan yardımcı uygulaması üzerinden programlanabilen kamera, 4gb'lık dahili hafızasını microsd kartlar üzerinden yükseltebiliyor ve 2 saatlik şarj sonucunda 20 dakika boyunca havada kalabiliyor.

  oldukça ilginç bir çalışma süreci ortaya koyan lily, 520$ (kargo dahil) ön sipariş fiyatıyla buradan satın alınabiliyor. 2016 şubat ayında dağıtımına başlanması beklenen aracın perakende satış fiyatı ise 1000$ olacak. tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=4vgch0bk3hg

  http://www.donanimhaber.com/…at-ve-cekime-basla.htm