şükela:  tümü | bugün
 • freddie mercury nin yazdigi leziz bir queen parcasi. sheer heart attack albumunden.

  i am forever searching high and low
  but why does everyone tell me no
  neptune of the seas an answer for me please
  the lily of the valley doesn't know

  i lie in wait with open eyes
  i carry on thru stormy skies
  i follow every course my kingdom for a horse
  but each time i grow old
  serpent of the nile relieve me for a while
  and cast me from your spell and let me go

  messenger from seven seas has flown
  to tell the king of rhye he's lost his throne
  wars will never cease
  is there time enough for peace?
  the lily of the valley doesn't know
 • incil'de, isa'nın ettiği bir sözdür, incil alıntılarının en ünlülerindendir. isa, "ne yiyeceğiz, ne içeceğiz, senin dediğin gibi tanrının krallığına ulaşmak için her şeyden vaz geçersek nasıl yaşayacağız, nasıl olacak, nedir, nedir" diye başının etini yiyen ahaliye ve her şeyi ortalama okuyucudan daha zor anlayarak incil'de dr watson işlevi gören havarilerine , her zamanki benzetmelerinden biriyle cevap vermişti; "bakın kırdaki zambaklara, ne çalışırlar, ne iplik eğirirler, oysa süleyman bile onlarınki gibi bir giysi giymemişti."

  zavallı isa'nın tek istediği biraz inançtı, fakat insanlar bir nebze bile güvenemeyecek, inanamayacak kadar korkaktı. as usual.
 • breaking bad'de 4. sezonun finalinde diziyi domine eden, walter karakterinin "kazanmak" adına nasıl küçük bir çocuğun canına kastettiğinin belgesi konumundaki çiçek. 5. sezonun 6. bölümünde tekrar bahsi geçti, üstü kapalı da olsa.
 • inci çiçeği
 • freddie ve piyanosu... freddie ve hüzün-umut-özlem... freddie ve onun mükemmel balladları... işte sheer heart attack albümünün nevermore'u, love of my life'ı...mükemmel bir şarkı... freddie her zamanki gibi mükemmel. bence freddie'nin dünyası onun piyano başına geçtiği şarkılarda gizli. lily of the valley da bunlardan biri... flick of the wrist'ın hemen ardından usulca başlar. harika bir vokal bütünlüğü, roger'ın falsettoları, şahane bir ahenk. kısaca bir queen şarkısı...
 • (bkz: breaking bad)
 • bu nevi şahsına münhasır eser için brian may şunları söylemiştir.

  "freddie's stuff was so heavily cloaked, lyrically. but you could find out, just from little insights, that a lot of his private thoughts were in there, although a lot of the more meaningful stuff was not very accessible. 'lily of the valley' was utterly heartfelt. ıt's about looking at his girlfriend and realising that his body needed to be somewhere else. ıt's a great piece of art, but it's the last song that would ever be a hit."
 • içi sır dolu bir arayış etrafında dönen sorgulamalar, kısa bir süre içinde, dünyanın en güzel sesli insanından, en güzel melodi ve düzenlemelerle size bu şarkıda sunulmuştur.
 • liliaceae familyasının en güzel bitkilerinden biridir.convallaria majalis bilinen tek türüdür ve son derece zehirlidir.lily of the valley* çok masum ve zarif bir görünümün altında gizlenen büyük kötülükleri simgeler.
 • balzac' a ait olan, yapılan betimlemelerle insanı bıktırtan, aşka aşık ettirmeyi başarabilen ve birkaç göz damlasına mal olabilen ortaçağ fransız kültürünü, şahşahlı gösterişli partilerini anlatan ve bir adamın bir kadına her gün aşık olduğunu gördüğümüz yapıttır.