• dünyada en fazla kamu ihalesi alan ilk 10 şirket arasına girmişlerdir.

bilgi : https://tr.euronews.com/…alan-ilk-10-firma-arasinda
  • türkiyede bir hastaneye mi gittiniz, bu grup paranızı cukkalar. daha ilk adımınızda. bir yoldan mı geçtiniz, tebrikler cukkalandınız. bir köprüden mi geçtiniz, yine cukkalandınız, trene mi bindiniz, evet cukkalandınız, vapura mı bindiniz, doğru tahmin, cukkalandınız, uçağa mı bineceksiniz, yine cukkalanacaksınız.
    kaldırımda yürürken cebinizde bir el mi hissettiniz, yine cukkalandınız, markete mi girdiniz, muhtemelen cukkalanıyorsunuz, aşı mı yaptıracaksınız, evet evet bunda da cukka var.
    evede televizyonu mu açtınız, elektrik saatiniz döndüğü an cukkalandınız.
    yine cukka
    hep cukka.
    geçmişte cukka.
    şimdi cukka.
    gelecekte cukka.
    (bkz: bu grup başka grup)
    bu grup cukkalar.

yoğun istek üzerine edit: ben bir otum, yukarıda yazılanların hiçbirini yapmıyorum, beni ilgilendirmiyor, ot gibi doğada yaşıyorum mu diyorsunuz, devlet bu gruba ödeme garantisi verdiği için hiç farketmiyor, bu gruba hep para ödüyor devlet, yani sen ödüyorsun. evet evet, doğru tahmin, yine cukkalandın.
  • hırsız,soysuz kopekler
  • adamlardaki kibir ve gururun tek odağı, biz olmasak iktidar da olamazdı... o yüzden geçiniz, senin benim gücümüz yetmez bunlara beyim.
  • başıma birşey gelmeyecekse türk özel sermayedarlarının oluşmadığı 1930ların 1940ların koç ve sabancı'sını hatırlatan gruptur.

tüsıad'a bakarsak türk cumhuriyet tarihinin her dönem kaymak yiyenlerini görebiliriz. bu bakımdan yelpazeyi sadece tayyip dönemi vurguncuları ile sınırlı tutmak tam olarak doğru değil.

bu arada görüp arttırmak da gerekir:
    - çalık
    - demirören
    - sancak
    - kiler
    - acun medya
    ...
  • 1 kuruş hakkım varsa haram zıkkım olsun yedi sülalesinden çıksın dediğim çete.
  • açıl susam açıl deyince kapısı açılan bir mağaraya sahip olabilirler.

kapatmak için (bkz: kapan susam kapan)
  • eş dost ihalelerinden aslanpayını alan grup. bunlardan birinin patronu milletle alakalı bazı emellere sahipti. başarılı da oldu, olmakta maaşallah. hatırlatma minvalinde yazalım; tatlı tatlı yemenin acı acı sıçması olur.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap