şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz temmuz ayında kaldığım ve son derece beğendiğim otel. yazları türkiye'ye gittiğimde ritüel olarak annemi, babamı, kadeşlerimi ve onların ailelerini 3-5 odaya tıkıp beraber bir hafta filan tatil yaparım. sonra ben kendi kişisel tatilime giderim (bu sene kalkan), onlar da evlerine dönerler.

öncelikle konum... bu otel antalya'nın kundu bölgesinde. bölgenin diğer kaliteli otelleri ile yan yana. all-inclusive bir otel için oldukça kaliteli yiyecek, içecek ve servis söz konusu. ben beğendim. ızgara çeşidi filan çok, ve her şey gözünüzün önünde hazırlanıyor. meyve, az pişmiş sebze ve ızgara kombinasyonu ile yaşayan benim gibi biri için ideal. zaten bu tip otellerde verdiğiniz fiyat farkını direk yiyecek, içecek ve servise veriyorsunuz.

dediğim gibi, plaj çok güzeldi. zaten lara taraflarında kötü plaj yok pek. buna ek olarak havuz, vs. hem çok sayıda hem büyük. kalabalık hissi yok hiç. fitness salonu yeterliydi. daha çok spor amaçlı kullandığım kapalı havuz da hem büyük hem de tertemizdi. odalar filan da daha yeni elden geçmiş. pırıl pırıldı.

ama bunları geçelim. benim asıl memnun kaldığım konular bunlar değil.

ben daha abd'deyken bütün odaları ets tur'dan aldım. sanırım mayıs ayı filandı. yine her sene yaptığım gibi, kendime süit oda ayarladım. o kadar olsun. ama ets'de satılan süitin ne olduğunu tam anlayamadığımdan sadece süit oda için bir de booking.com'a gittim. oradaki süit oda tanımı, fotoğrafları filan daha açıklayıcıydı. ets'deki süitin ne olduğu belli olana kadar booking.com'da da ayrıca bir süit rezervasyonu bıraktım.

gel zaman git zaman ets'deki süitin ne olduğu anlaşıldı, yeterli bulundu, ve tarafımdan satın alındı. ama gelin görün ki booking'deki süiti iptal etmeyi unutmuştum.

otele girişten iki gün önce (ben daha boston'dayken) otelin front-office müdüründen bir mesaj aldım. güzel düşünülmüş, "bir isteğiniz varsa lütfen belirtin" tarzı bir ön check-in mesajıydı bu. üzerinde fazla düşünmedim, ama sonra dikkatimi mesajın tepesindeki "booking.com" referansı çekti.

o anda anladım ki artık nur topu gibi bir "çift rezervasyon" sahibiydim. ets'den aldığım süit ödenmişti. iptal şansı yoktu. booking'i aradım. onu son dakikada iptal edebiliyordum, ama 1,500 euro gibi bir cezası vardı. süitin haftalık ücretinin yarısı. önce booking'e arattım oteli. belki onlar daha uygun koşullarda iptal edebilirdi. olmadı. sonra oteli kendim aradım ve bir kaç resepsiyon görevlisi ile görüştükten sonra front-office müdürüne bağlandım.

öncelikle bu gibi durumlarda hemen hücuma geçmemek lazım. sonuçta olan biten benim suçum. sanırım bizim millette hemen "amk öyle kuralın" gibi bir güdü var, ve bu yüzden hemen sinirlenip karşılarındaki insanı da rencide edebiliyorlar. o şekilde kimse size yardımcı olmaz. ben bütün sorumluluğu üstlendim. sonuçta karşımdaki elemana dedim ki, "suç bende, ama sonuçta bir iki gün içinde dört oda filan oradayız... biz çözüm bulamazsak kendimi cidden aptal gibi hissedeceğim tüm tatil boyunca..." karşımdaki insan da son derece anlayışlı ve müşteri lehine düşünen biri olunca bir yol bulduk.

sonuçta ben neredeyse 1,600 eur yerine 400 eur erken çıkış cezası verdim booking odasına (bu konuyu daha ben boston'dayken bağladık). ama onun karşılığında da ets'den aldığım daha ucuz süiti booking'deki lüks süit ile değiştirdiler. alan razı, veren razı. son derece uygun ve memnun edici bir çözüm. ben de otele girerken müdür bey'e en kalitelisinden bir şişe patron tequila hediye ettim. işte bunlar hep insan ilişkileri.

daha sonra orada kaldığım süre içinde de bir dediğimiz iki edilmedi, hatta bizden habersiz bir takım güzellikler filan da yapıldı. arabam ta uzaklardaki otopark yerine, hemen resepsiyonun önündeki çok kısıtlı alana park edildi. bütün hafta git, gel hiç sorun olmadı. a-la-carte restoranların en iyi masalarına müdür bey tarafından rezervasyonlar yapıldı, vs.

böyle güzel tecrübeler iyi ile mükemmel arasındaki fark işte. limak grubunun daha başka yerlerde otelleri var. sanırım lara aralarındaki en iyisi, ama olsun. bir dahaki sefere tercih ederiz yine. zaten bu tatil benden çok sülale için. dediğim gibi, senelik bir ritüel.

bunların yanında otelin bütün personeli belli ki çok iyi bir eğitimden geçmiş. otelin her yerindeki servise aynı yüksek standart hakimdi. türkiye'de bu ölçekteki bir turistik tesiste bu kaliteyi bulmak zor.

beğendik. tavsiye ederiz.
  • güzel bir tatil geçirdiğimiz otel. alanı geniş kalabalığa maruz kalmıyorsunuz. şezlong sayısı çok fazla boş şezlong sıkıntısı yok. yemekleri lezzetli. çocuklu aileler için ideal. odalar geniş ve temiz. resepsiyon çalışanları gerçekten ilgili. snack menüsü iyi, teahouseda çay, kahve güzel.
    darbe girişiminden sonra yıllık izinlerin iptal edilmesi üzerine bizzat iletişime geçip yardıma ihtiyacımızın olup olmadığını sormaları ve ayrılırken meyve tabağı vermeleri ve ilgilenmelerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.
  • dün döndüğüm otel, kesinlikle harika bir tatildi.
    otelde uzakdoğu konsepti hakim, mimari ve süsleme, dekorasyon bu şekilde hatta çalışanların çoğu da çekiklerden. (kendi özel sebeplerimden ötürü bu çekiklerin keyfimin ve konforumun hizmetinde pervane olmaları keyifliydi)
    neyse, yemekler muhteşemdi, bütün kış boyunca yapmış olduğum sporlar, diyetler, spinningler, yogalar cümleten gitti yerinde minnoş tatlı ve sexapel bir göbek geldi. bu hafta acı yok rocky nidalarıyla spora geri döniciiim. ama olsundu, o güzel yemekler için değerdi...
    garsonlar ayaklarında patenler ile ciuwww ciuwww havuz başında bizlere içecekler getiriyorlardı.
    animasyon ekibi çok eğlenceliydi, müşterileriyle içten, samimi ama gayet ölçülüydüler, bu kısım önemli...
    personel seçimleri o otelin en iyi yaptığı şeylerden biri, inanılmaz dikkatli ve nezakettiler. onca tatilci içinde sudama 2 limon istemiş olduğumu unutmadılar, her seferinde sodam 2 limonlu geldi. bir de alkol kullanmadığımı ancak meyve kokteyl istediğimi söyledim, barmen kokteyli karıştırdıkları kabı bana gösterip gözlerimin önünde iyice çalkalayıp alkolden arındırması ve buz küreğine dahi bunu yapması büyük bir incelikti. bu detaylar benim için çok değerlidir.
    otel gaaaayet başarılı, toplayın karınızı kızınızı çocuğunuzu çombalağınızı bebenizi beliğinizi gidin tatilin kralını yapın, rahatlayın, gevşeyin, eleminizi kederinizi akdeniz’in sıcak sularına bırakın gelin...