şükela:  tümü | bugün
 • kendilerine 3 seferdir şöyle bir e-posta yolluyorum.

  sayın bayan/bay

  ben ayıyım. şartlar beni bir öküz yaptı. hayatımı daha çok arazilerde, topraklarda kazanıyorum. kafam balya atmaktan scotch brite sünger gibi. ayrıca büyükbaşçıyım; inek, manda falan bunlardan anlarım. pis dolaşmak bana komaz, denizlere dalar sonra günlerce tuzlu gezerim. vücudumda açık yara olur, oraya sinekler konar, acaba kaşımadan ne kadar duracağım diye kendimle yarışırım. kadına karı derim, ilk defa tanıştığım birine siz demem sen derim, anlatabildim mi değil, anladın mı derim. bir keresinde kızımla oğlumu midye için kaçırmışlardı ve ben görüşmeye gittiğimde ilk onları vurdum çünkü... onlar gitmişti benden anladın mı, benim olmadığım bir yerde bilmediğim zamanlar geçirmişlerdi, masumiyetleri yok olmuştu artık. neyse... büyük sığırım anlayacağın. hal böyleyken elimde bir şey görmüş birinin bunu nereden aldın sorusuna limango diye cevap vermemi istemezsiniz diye umuyorum çünkü büyük yanlışım ben sizin için anladın mı? bana hiç spam e-posta göndermemelisiniz çünkü olur da bir şeyler beğenirsem ve alırsam ağır göttesiniz çünkü çevremdeki yüzlerce insan ohaa bu öküz bile limango'dan almış, artık o siteyle hiç işim olmaz der anladın mı? o yüzden bundan böyle bana mail atmazsınız.
 • 2015 ekonomik krizi ile alakalı olduğunu sanmıyorum kapanmasının. bu sektörün içerisinde biri olarak söylüyorum; limango hergün açılıp kapanan onlarca e-ticaret sitesi arasında kamuoyunun duyduğu bir sitedir sadece.

  sektörde maalesef her hıyarım var diyene bir avuç tuzla koşan insan sayısı azımsanmayacak kadar fazla. elinde son 3-5 kuruşu olan bir ümit dalıyor bu sektöre. ya da babasının parası fazla olup da harcayacak yer bulamayan zengin bebelerin uğrak yeri oldu bu sektör.

  ismini vermek istemediğim bir okulun sahibi 2 yıl geçmişimizde 2 milyon usd batırdı bu sektörde. paket program yapan firmaların müşteri arşivine bakma şansınız varsa ulaşın bakın, yüzlerce binlerce paket satmışlardır.

  e-ticaret sektörünün oldukça iyi yerlere geleceğine inanan biri olarak bu sektöre çok güçlü bir şekilde girmediğiniz takdirde çok fazla yol alınabileceğini sanmıyorum. öyle 2 milyon usd'lik iş değil bana göre. bahsettiğim rakamlar 100 milyon usd civarı filan. zira n11 bu sektöre 100 milyon usd'lik bir bütçe ile girdi ve nereye geldi herkesin malumu. aynı şey hepsiburada için geçerli, son olarak kore'li ortak aldılar/alacaklar.

  toparlayacak olursak limango'nun batması ne ilktir ne de son olacaktır. ayrıca limango battı/kapattı diye de sektör ile alakalı ciddi bir sıkıntı yaşanacağı kanısında değilim. ha hepsiburada, n11, gittigidiyor gibi kafa siteler kapanırsa o zaman ülkeyi kapatalım zaten.

  sektörün gelecekteki durumunu gösterir bir belge ile huzurlarınızdan ayrılıyorum.
 • üç kuruş indirimli elbise aldı diye aklını kaybeden kadın temalı reklam filmiyle kendinden nefret ettirmiş alış veriş sitesi.
 • söylenmiştir illa ki fakat tekrar söylemekte beis görmüyorum,web sitesi baya kötü.aylardan beri böyle bu.bi ürün linkine tıklıyosun hop anasayfa açılıyo, ürünü detaylı incele diyosun hop çıkıyo mu sana başka bi kampanyanın sayfası.
  yani elbise almak isterken satıcının sana matkap çıkardığını düşün, böyle bi saçmasapan durum.ağız tadıyla bi alışveriş yaptırtmadınız bana yemin ederim.
  bura sizin dükkanınız la,ekmek tekneniz.azıcık özen gösterin.müşteri ürüne ulaşamıyor,var mı ötesi?
 • verdiğim siparişle uzaktan yakından alâkası olmayan (sadece numarası tutuyor) bir ayakkabı göndermiş alışveriş sitesi.
  siz siz olun, dikkatli olun. mesele sözlükçülerin tatminsizliği değil.

  ibret-i alem için düzeltme:

  sipariş verdiğim ayakkabı

  bana gelen ayakkabı
 • sipariş verirsiniz, kargoya 7 tl ödersiniz; eve kargo gelir, bir bakarsınız 2.15 tl yazıyordur yurtiçi kargo'nun faturasında. limango budur benim için.

  yine de, "ben sana çek kazandırmak istiyorum kanka" derseniz;
  http://www.limango.com.tr/…r=qwertyqwer@hotmail.com
 • uzak durulması gereken dolandırıcı site, artık sıkıldım internetten alışveriş yapmaktan. hakikaten internetten alışveriş oldukça kârlı fakat limango gibi siteler insanı alışveriş yapmaktan soğutuyor.

  bariz bir şekilde kullanıcıları dolandırıp yalandan reklam yapıyorlar. nasıl mı? başlıkta da defalarca görmüşsünüzdür fakat ben buradan kısaca maddeler halinde yazayım.

  1- bir ayakkabı ya da terlik arıyorsunuz. limango'da görüp sabahın köründe kalkıyorsunuz. mağaza fiyatı gerçekten 120 lira olan ayakkabıyı ya da terliği bir de bakmışsınız 60 liraya indirmişler. dayanamayıp alıyorsunuz. ayakkabı numaranız ise 44. üründen bir adet var ve onu da siz alıyorsunuz. diğer alıcılar ise "vay be adamlar amma ucuza satıyor, helal olsun ben yetişemedim" diyor ve genellikle başka bir ürünü alıyor ki daha sonra bahsedeceğimiz dolandırıcılık burada yer alıyor.
  2-günlerce kargo gelmiyor. sorun değil bu private shopping denilen zıkkım sitelerin hepsinde var bekliyorsunuz.
  3- ürün geliyor fakat bir de bakıyorsunuz 44 numara diye aldığınız ayakkabı ya da terlik size 46.5 olarak gelmiş. (şahsen ben crocs aldım 44 numara diye 46.5-47.5 gönderdiler)
  4-sinirleniyorsunuz, mesaj atıyorsunuz fakat müşteri hizmetlerinden kimse mesaj atmıyor. bir kere daha atıyorsunuz yine cevap gelmiyor. ürün geleli bir hafta olmuş. 1 haftada müşteri hizmetlerine attığınız 3 mailin de hiç birine cevap gelmiyor. fakat başka bir mail adresinden kolay bir soru sorarsanız hemen cevap veriliyor.
  5- sinirleniyorsunuz, şikayetvar.com gibi sitelere mesaj atıyorsunuz. sonunda müşteri hizmetlerinden biri size ulaşıyor ve diyorlar ki "geri gönderin paranızı iade edelim." bunun üstüne daha da sinirleniyorsunuz. diyorsunuz ki "sizin yaptığınız bariz dolandırıcılık ucuza ürün satıyoruz deyip sonra da geri iade alıp yalandan reklamınızı yapıp üstüne üstlük aynı terliği aynı şekilde bir daha satıyorsunuz"
  6-müşteri hizmetleri ise ben bu konuyla şahsen ilgileneceğim. ürünün 44 numarasını tarafınıza ulaştıracağız diyor. bilgi almak isterseniz arayın diyor. fakat bir hafta sonra telefonunuza mesaj geliyor. kredi kartınıza para iadesi yapılmıştır şeklinde. hesabınıza bakıyorsunuz hediye çekiyle aldığınız ürünün para iadesi yapılmış fakat hediye çekiniz hesabınıza geri tanımlanmamış.
  7-geri arıyorsunuz size verilen numarayı. ürünlerden sorumlu arkadaş henüz burada değil (saat 10:00) yarım saat sonra arayın deniyor.
  8-yarım saat sonra unutuluyor. sizi haftalarca kimse aramıyor. daha sonra siz aradığınızda kimsenin telefonu açtığı olmuyor.
  9-ne oluyor? bu adamların gerçekten ucuza sattığı hiç bir şeyi aslında satmıyor. gönderip geri alıyor. diğer bir çok alıcı ise sitede "ulan bunu alamadık bari bunu alalım" diyor ve saçma sapan bir aldatmacaya düşüyor.

  kısacası direkt özet geçecek olursak aldığınız ayakkabı ya da terliği(benim başıma bir kez ki ilk kez numaralı bir şey almıştım. arkadaşlarımın başına ise üç kere geldi) çok ucuza aldık diye sevinirken adamlar sizin üstünüzden reklam yapıyor. siz ise boşu boşuna müşteri hizmetleriyle, kargo şirketiyle uğraşıp duruyorsunuz.

  edit: limango beni sağ olsun diyemeyeceğim fakat daha sonra aradı ve büyük bir ciddiyetsizlikle (hayatımda ilk kez bu kadar afedersiniz ama yalak bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuştum.) aynen şunları söyledi.

  müşteri temsilcisi: iyi günler vidar bey, bu konuşmamız kayıt altına alınacak. müsait misiniz?
  vidar: evet
  m.t: bir şikayetiniz olmuş öğrenebilir miyim acaba?
  vidar: ben baştan sona konuyu anlatırım. böyle böyle yapıyorsunuz derim
  m.t: vidar bey sizce niye böyle bir şey yapalım? niye size farklı numara gönderelim ki? günde 10.000 adet ürün çıkışı yapıyoruz ve %3'ünde bu şekilde problemler çıkıyor.
  vidar: bu şekilde yalandan reklam yapıp, insanları dolandırıyorsunuz falan filan.
  m.t: biz koskoca şirketiz, alman bilmem nenin alt koluyuz. bizi dolandırıcılıkla suçlayamazsınız.
  vidar: ben baştan sona bir daha yapılanı anlatırım. bana aldığım ürünü temin etmek zorundasınız derim.
  m.t: maalesef stoklarda yok aynı ürünün o numarası.
  vidar: nasıl yok yahu? öyle iş mi olur?
  m.t: yok maalesef. her neyse ben zaten herhangi bir isteğiniz var mı diye soracaktım.
  vidar: hediye çekiyle almıştım bari onu geri tanımlayın.
  m.t: maalesef o işlemi yapamıyoruz.
  vidar: eee siz şimdi hediye çekinin üstüne yatmış olmuyor musunuz?
  m.t: sonuç olarak hediye çekinizi de biz verdik vidar bey.
  vidar: daha ben konuşmayayım zira anlamsız oluyor. iyi akşamlar.

  ciddi anlamda adamlar bırakın bir özürü bir de ben suçluymuşum gibi davrandılar. her neyse sinirlerinizin zıplamamasını, laçka olmamasını, yemeğinizin soğumamasını istiyorsanız limango'dan uzak durun derim.

  edit: ilk başta konuyla ilgileneceğini söyleyen hanım efendi sağ olsun tekrardan aradı ve özür diledi ve yaşanılan sıkıntıdan dolayı hesabıma hediye çekini(2 katını) yeniden tanımladı. her ne kadar ilk verdikleri çekin kafi olduğunu söylesem de yaşanılan sıkıntıdan dolayı üzgün olduklarını söyledi ve bu şekilde yaptı. kendisine her ne kadar teşekkür etsek de limango ile çalıştığından dolayı üzüntü duyuyoruz.

  edit 2: şu an şans eseri görmekteyim ki benim iade ettiğim terliği yeniden 40 liradan satışa koymuşlar dünkü crocs kampanyasında. ne desem bilemedim.
 • türk e-ticaret sektöründeki yaprak dökümünün son halkasıdır.

  merak ettiğim bir konu da limango'nun bu hale gelmesinde payı/rolü olan eski yetkililerin şimdi eşit/üst yerlerde olup olmadığıdır. eğer öyleyse bizim sorunumuz ik sektörü, başka birşey değil.
 • info@limango.com.tr adresine e-posta atarak, müşteri database'ini en son kaça bırakırsınız diye sorduğum sitedir.
 • belkin marka çantayı 80 liradan 94.90 liraya indirebilen sitedir.
  süper bence