şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de ilk ve tek kıbrıs limonatası üreten, şimdilerde yalnızca belirli kafe ve restorantlarda içilebilen limonata markası.

malum yağmalama günleri (indirim günleri) başladı. kız arkadaşımla bu güzel günleri değerlendirmek için cevahir'e gitmiştik. benim görevim daha çok poşet taşımak olduğu için fazlasıyla yoruldum o da yağmalarken yoruldu tabi. alt kata inip metroya doğru yürürken değirmen kafede gördüm kıbrıs limonatası limonada diye. daha önce içmemiştim. hatta böyle bir limonata çeşidinden haberim bile yoktu. o yorgunluğun üstüne birer tane içelim dedik. daha önce hemen hemen her marka ve istanbuldaki bulabildiğim her açık limonatayı deneyimledim (esnaf ağzıyla limon) ancak bu seferki bir farklı sözlük. nasıl tarif edebilirim bilemiyorum, limonundan mıdır suyundan mıdır? daha şişelenip marketlerde satılmadığından başlığı açılmamış sanırım. facebook başlığına ilk entryi girmiş gibi hissediyorum.

ileride şişelenip daha kolay ulaşılabilir olması dileğiyle. umarım seri üretime geçince tadında bir değişiklik olmaz. yolunuz açık, ilk entryniz benden olsun.