• grip ilacidir. 7 gun icince grip filan kalmaz. icmeseniz de kalmaz o ayri.
  • cayin verdigi zararlari (demir emiliminin yapilamamasi vb..) en aza indirgeyen,acik ve bol limonlu oldugunda faydali bile oldugu soylenen,cok sevdigim ve bu yuzden limonumu kucuk bicagimla cantamda ta$imama sebep cay icim $ekli...
  • şekersiz çay örneğinde de olduğu gibi, alışanların çoğu çayı limonsuz içemezler.
  • bana anneciğimi hatırlatan çay türü.
  • çayın içine konulacak küçük bir limon parçası, c vitamininin özelliğinden dolayı çayda bulunan mikroorganizmaları limonun üzerine yapıştırır. bu sayede daha temiz bir çay elde edilir. dikkat edilmesi gereken husus limonu çaya sıkmamak ya da çay bittikten sonra limonun yememektir. aksi halde limonun üzerine yapışan mikroorganizmalar tekrar vücuda alınmış olur.
  • babağne çayı olarak hafızamda yer etmiştir.

babaanem ben küçükken hep çayına limon sıkardı. hoş bir hatıra benim için mesela.
  • sonbaharın geldiğini gösteren, onu sevimlileştirebilen çay...üşüyen bünyeler için harikadır.

lipton ve twinnings'in de siyah çayla güzel harmanlanmış çaylarından biridir.
  • anneannem vefat ettiğinden beri hiç içmediğim çay çeşidi.
    çayı limonsuz içmezdi. yazın balkonunda oturup çay keyfi yaparken ona eşlik etmek için bende çayıma limon atmaya başlayıp alışmıştım. hatta onla beraber çayıma bisküvi filan da bandırırdım hiç sevmememe rağmen. yaşlı ruhunu iyice benimsemiştim. ama vefat ettikten sonra soğudum, çayı limonlu içemez oldum. boğazıma bir yumru oturuyordu çünkü. o bana keyif veren tadı alamıyordum.
    bugün hariç. 3 sene aradan sonra bugün nedense çayı limonlu içmek istedim. belki rüyamda anneannemi gördüğüm için bilemiyorum. ama özlemişim. hem limonlu çayı hem anneannemi.

bazen bi limonlu çaya bu kadar derin anlamlar yüklenebiliyor işte.
  • iş yerinde yapılan berbat çayı içebilmek için çayın içine parça limon atarak yaptığım içecek.
hesabın var mı? giriş yap