şükela:  tümü | bugün
  • limon tadı ihtiva eden kektir kendisi. ukteci arkadaş istemiş, biz de tarifini vereceğiz elbet.

malzemeler:

3 yumurta
    1,5 su bardağı şeker
    1 su bardağı süt
    1 su baradğı sıvı yağ
    3 su bardağı un
    1 adet kabartma tozu
    1 adet rendelenmiş limon kabuğu
    2 çorba kaşığı limon suyu

hazırlanışı: 3 yumurta ve 1,5 su bardağı toz şeker bir kabın içerisinde mikser ile beyaz bir renk alana kadar çırpılır, üzerine 3 su bardağı un, 1 su bardağı sıvı yağ, 1 su bardağı süt ve kabartma tozu eklenerek bir süre yine mikserle karıştırılır. uygun kıvama gelince; limon kabuğu rendesi ve limon suyu konduktan sonra bir kaşık yardımı ile kek karıştılır yağlanmış büyük kek kalıbına konarak 175 derecede 42 dakika pişirilir.

not: kek pişerken kesinlikle fırının kapağını açmayın aksi takdirde kabaran kekinizin sönmesine neden olursunuz.
  • ekşi olur ama tadından yenmez.
  • nefret edilesi kek ce$idi, nedenleri farkli olabilir.
  • poisonin verdigi tarifle cok guzel bir ornegi elde edilen kek cesidi. tecrubeyle sabittir.
  • donatella piatti'nin tarifine göre 20 dakika pişirilmesi gereken kek. ama 20 dakika yetmiyor tabii, 40 dakika sürüyor rahat rahat. tabii fırının kapağını açınca da pıss sönüyor.
  • yaninda mutlaka evde yapilmis buzlu cay olmalidir.
  • annemin yapıp yapıp beni müptelası ettiği deli dehşet bir yiyecek.yanına koyulan herhangi soğuk bir meyve suyu yada ays ti iyice şenlendirir ortamı.arkadaş ortamı keklerinden gelir bana hep bu nedense.
  • hep limonlu kek hep limonlu kek yeter artık sıkıldım diyen varsa eheh bu limonlu kekin içine bir avuç kuru üzüm atmasını öneririm. çünkü limonlu kek çok güzel ama limonlu üzümlü kek sanki daha bi güzel !
  • (bkz: anne keki)
  • çok daha iyisi için (bkz: çikolatalı kek)