şükela:  tümü | bugün soru sor
 • efendim, limonlu su, limonata degil, bu senenin (2004 ilkbahar/yaz) perhizlerinin, diyetlerinin modasi. (bkz: diyet modasi)
  $irkette 35 ya$inin uzerindeki her kadinin onunde, gazetelerde, medreselerde, kulliyelerde, sokakta...

  - ben gunde 1 litre limonlu su iciyorum.
  - ben en az 1,5 litre iciyorum.
  - nevin hn. 2'den fazla iciyormu$...
  - ben de mi artirsam acaba? ben az mi iciyorum kizlar?
  - yok. sizi az $eyabiyorlar ceren hn, butun sorunlariniz buna bagli...
  - efendim ne dediniz?
  - eteginiz diyorum nefis oturmu$, kalcalariniza.
  - te$ekkur ederim.

  agir konu$acam, birinin cikip $u i$e yariyor, $oyle faydali, boyle iyi demesini bekliyorum.
 • spor salonlarında da hocaların tavsiye ettiği, ne olduğunu benim de anlamadığım bir sıvıdır.
  metabolizmayı hızlanırıcı etkisi olduğunu söylüyorlar ılık olarak içildiğinde.
  ulan sen kıçını yerinden oynatma, spor yapma, hayvan gibi ye sonra da limonlu içiyorum incecik olacağım diye kendini avut. kadınlar her yerde tek tipler sanıyorum.
 • ezelden beri zayıflattığına inanılan içecek. bakalım aşağıda irdeleyelim:
  1- su iyidir. bir günde (abartmamak kaydıyla) bol bol su içilmelidir. sağlıklı su tabi.
  2- limon iyidir. asitlidir ve c vitamini kaynağıdır. asitli olması nedeniyle hazma yardımcı olur. boş mideye içilmesi yine de tavsiye edilmez. nitekim mide boşken neyi hazmedecek allasen? vitamin de bir yere kadardır. vucut c vitaminin günlük karşılar. fazlasını atar.
  3- sıcak limonlu suyun vitamin açısından bir özelliği yoktur nitekim c vitamini denilen nazende ottan boktan etkilendiği gibi ısı karşısında da etkinliğini yitirir.
  4- soğuk limonlu suyun bir olayı yoktur çok soğuk olursa boğazları şişirmesi dışında. şişmiş boğazı o kadarcık vitamin de iyileştirmez. antibiyotik gerektirir mazallah!!
  5- sadece limonlu suyla zayıflanabiliyorsa neden bu kadar diyet listesi var ortalarda?
  6- kadınlar zayıf ve güzel gözükmek uğruna her türlü geyiği çevirebilirler. allah bizi onların gazabından korusun (bkz: amin)
 • metabolizmayı hızlandırdığı doğru. ancak ılık olarak aç karnına içildiğinde özellikle bağırsakları harekete geçiriyor. bu durumda günde 3 bardak, yemeklerden önce içilmesi yeterlidir. herşeyin fazlası zararlı olduğu için bunun da fazlası sakıncalı olacaktır.
  ayrıca limonun bünyenin yağ yakmasına destek olduğu söylenir.
  ama tek başına işe yaramayacaktır, mutlaka bol hareket ve sporla desteklenmelidir.
 • âdab-ı muaşeret kurallarına göre yemekten sonra masaya parmak uçları sokulup temizlenilsin diye getirilen su.
  limon dilimi bardağın ya kenarına, yada içine konulur.
 • her seyi illa ki bir fayda umarak yiyen icen (ve kendilerine uc vakitte akil fikir diledigim) zevattan degilseniz, hem tadi hem goruntusu hem de nefis kokusu icin pekala da icebileceginiz bir seydir limonlu su. eksi olmasini istemiyorsaniz limonu suya sikmaniz da sart degil hatta, bir surahi dolusu buzlu suya atacaginiz 7-8 parcaya bolunmus bir limon, mis gibi tadini ve kokusunu kisa surede suya gecirecektir. aynisini portakalla veya portakal-limon karisiymiyla da deneyebilirsiniz.
 • hayatımın iksiri. olmazsa olmazı. limonun su içinde dağılışı, tılsımlı görüntüsü ve bir o kadar da ekşi oluşu vazgeçilmez kılıyor limonlu suyu, hele bir de eski limonsa deyme keyfime...bir de sususz kaldığım uyku boşlıklarında, suyu limonsuz içemeyen biri olarak, gecenin bir körü birisi size limonlu su getiriyorsa, emek edip o limonu kesip sıktıysa daha değerli ne olabilir ki?
 • çok su içen ve tatlı sevmeyen biri olarak daha yeni uygulamaya başladığım lezzet. şaşırtıcı şekilde çok iyi hissettiriyor. damaktaki bitişi uzun, şaka şaka ama bıraktığı lezzet ve sansasyon paha biçilmez.
  şu an anladım ki benden iyi reklam yazarı olmaz, resmen anlatamadım ama güzel bişi.
 • (bkz: kant)
 • tansiyonunuz düşükse uzak durmanız gereken sıvıdır. yoksa yamuluverirsiniz.