şükela:  tümü | bugün
  • fr. imparatoriçe.

ileride çok can yakacak, şimdilik underrated fransız müzik topluluğu.
    yazın kenara.

beni tanıştıran özel kişiye de teşekkür ederim.
  • tövbe bismillah diyerek dinlediğim, spotify haftalık keşif listemde beğenime sunulan müthiş grup. bu frankofon kulaklar fransız elektroniğini 10 kilometreden tanır olm ne diyorsunuz askldfhadlkgh.

yalnız, sonate pacifique şarkıları son daft punk albümüne girecek bir şarkıymış.
  • öncelikle"sonate pasifique" şarkılarıyla dikkatimi çeken, sonra 2014 çıkışlı aynı isimli ep'lerinin tamamının aynı kalitede olduğunu fark ettiğim mükemmel bir grup. synth katmanlarının güzelce harmanlandığı, funky bassline'lar ile doldurulan çok sağlam disko davulları ile bu sıralar dinlemeyi sevdiğim her şeyi deniz kıyısı müziği rahatlığıyla bana veriyor.

iyi ki l'imperatrice var, şu da canlı performansları: https://www.youtube.com/watch?v=8id5og93dw0
  • virtual world tour adlı sanal turnelerine istanbulu’da eklemiş olan müzik grubu.

nasıl olacak bilemiyorum fakat seçmece şehirler arasına istanbulun girmesi beni mutlu etti açıkçası.

not: istanbul için tarih 23 temmuz olarak gözükmekte.
  • fransız disko, disko pop ve groove kültürünü dehşetengiz harmanlamış, taze müzik topluluğu, ilk entrysini girmek istemiştim fakat kısmet değilmiş.

takip edilmesi gereken bir grup, en kısa zamanda türkiyeye getirilmesi gerek.

düzgün cümle kuramıyorum, o kadar heyecanlıyım..
  • tertemiz müzik yapan elektrofunk'çılar. daft punk bu arkadaşları duysa kasklarını çıkarır, diz çöker, tövbe isterler.

ha bu arada elektronik müziğin anavatanı fransa'dır.

bu arada sequences* çıktı. habarınız ola.

(bkz: buralar değerlenir)
  • 28 eylül'de zorlu stüdyo'da konseri gerçekleşecek olan topluluk.

ekşi'de bu kadar az entrysi olması şaşırtıcı zira harikalar.
  • daft punk’ı çok dinlediğim için spotify’ın 6 -7 ay önce falan “al birader biraz da bunu dinle, yeter, ölecen alive 2007 dinlemekten” diyerek bana önerdiği, hüzünlü şarkılarını dinlerken bile damarlarımda şeker geziyormuş gibi hissettiren süper grup.
  • sonate pacifique ile tanıyıp neredeyse bir buçuk sene başka bir şarkılarını dinlememiş olduğum (maalesef), ancak diğer şarkılarını da çok beğendiğim güzide grup. erreur 404, perfume thérémine ve geisha gibi güzel eserler vermişlerdir.

peki bu topluluğun müziklerini kimler sevebilir?
    the xx,
    daft punk,
    sebastien tellier (aslında la ritournelle ve look şarkıları için diyebilirim),
    elliot smith
    ve elektronik müziği sevenler sevecektir.
  • dünyanın en güzel şeylerinden biri, mükemmel bir grup. spotify alma sebebi, daft punk bebişlerimi dinlerken önerdi bana da. odyssée tam manasıyla kusursuz.