şükela:  tümü | bugün
  • 14 mayıs 1939 tarihinde sezaryen doğum yaparak gerardo isimli erkek bebeği dünyaya getiren anne. 2,7 kilogram olarak doğan gerardo, ismini kendisini doğurtan doktordan almış ve 10 yaşına kadar annesini ablası olarak bilmiştir.
  • bir alex değil lakin esther olabilir. (bkz: orphan)
  • lina medina halen yaşamaktadır,
    oğlu gerardo medina'nın babası hâlâ meçhuldür,
    iki çocuğu arasında 33 yaş fark vardır.
    yalnızca en genç anne değil belki de en fazla arayla çocuk doğuran kişidir.
    ek olarak
  • "o" zamanlarda yaşasa meryem ilan edilirdi. ama zaman geçince olmuyor tabi, bu yüzyıllarda inandıramazsınız insanları yeni şeylere. ama eskilere inandırırsınız.
  • dünya üzerinde karşılaşılabilecek en özgün olayın konu mankeni olan kişi. sersemletici.

izleyebilirsiniz
  • bugün "dünyanın en küçük anneleri" diye bir liste sayesinde varlığını, adını, hikayesini öğrendim. lina medina aralarında en genç olanı. hepsi istismar kurbanı küçücük kızlar, daha oyun çocuğuyken anne olmuşlar.
    insanı şok eden şey sadece 5 yaşındayken doğum yapmış olması değil. esas şok edici, ürpertici, kanını dondurucu kısım, kendini insan sayan bir varlığın 5 yaşından küçük bir çocuğa tecavüz etmesi. yaşın çok önemi yok, kız veya oğlan olsun, cinsiyetin de önemi yok. çocuğa yapılmış istismar, tecavüz korkutucu olan.
    yüzyıllardır bunun devam etmesi ve hala bitememesi de işin üzücü olan kısmı.

böyle hikayeleri duydukça insanlığa olan inancımın giderek azalması da beni ilgilendiren kısmı.
  • çocuk için ne büyük travma, cinsel istismar mı daha çok acıtıcı, beş yaşında doğum yapmak mı yoksa istismarcısını ömür boyu kimseye söylememek mi bilemedim.