şükela:  tümü | bugün
 • portland tarafından 27den seçilip, jarrett jack takasında denver yollarına düşen pf. bu sezon süre alması zor. kötü bir şut becerisi olduğu izlenimine sahipken workoutlarda iyi şut attığı söyleniyo..
 • kariyerinin en yüksek sayısına dün gece utah karşısında ulaşan oyuncu. kenyon martin'in yokluğunda ilk beş başlayıp 43 dakikada 41 sayı(13/21 fg - 4/8 3pt - 11/14 ft), 9 ribaunt yaparak kariyerinin şu ana kadar ki en muhteşem maçını oynadı. henüz 85'li ve fırsat buldukça kendini gösteriyor.
 • dün gece utah potasına 41 sayıcık bırakan litvanyalı ayıcık.
 • orlando'da hidayet ne yapıyorsa bu adamda onu yapıyor takımında. normalde fazla sayı atmasa da neredeyse tüm hücumlarda oyunu o kuruyor. defansta da rakibin 4 ve 5 numaralarını marcus camby ile paylaşıyorlar. inanılmaz bir patlama özelliği var bu adamın, bir an üçlük çizgisinde elinde top varken iki saniye sonra kendisini potaya asılırken görebiliyorsunuz. hidayet kadar öne çıkamamasının temel sebebi iverson ve melo elbette.
 • 2 yıl için 12.2 milyon $ karşılığında olympiakos'un mukaveleli oyuncusu olmuştur. aynen josh childress'ın kontratında olduğu gibi o'nun da kontratında ilk yılın bitiminde sözleşmesini feshedip * nba'e geri dönebilme seçeneği olacakmış. denver nuggets için önemli kayıp.
 • euroleague kariyerine çok iyi başladı kleiza.

  normal sezonu 17.6 ortalama ile sayı kralı, 7.7 ribaund ortalama ile de ribaund krallığında 3.sırada tamamladı. normal sezon mvp sıralamasında ise 2.sırada kaldı..
 • realgm'in haberine göre olympiacos ile olan kontratını feshetmiş ve 4 yıllığına 20 milyon dolar karşılığında toronto raptors ile anlaşmıştır. an itibarı ile denver nuggets'ın sınırlı serbest oyuncusu olduğu için, nuggets'ın da 7 gün içinde raptors'ın yaptığı teklifi karşılayıp kendisini takımda tutma hakkı var.
 • 2010 dünya basketbol şampiyonası'nda soyadı "s" ile bitmeyen tek litvanyalıydı... bu özelliği takım arkadaşlarından kolayca ayırt edilebilmesine, güzel basketbolunun daha rahat seçilebilmesine katkı sağlıyor olabilir. ne de olsa tüm takım "kas", "nas", "tis", "ius"...

  bir tek linas "kleiza"...
 • dünya 3.'sü litvanya'nın en önemli oyuncusu ve euroleague sayı kralı unvanıyla nba'e dönüyor. aslında ilk denemesinde de başarısız sayılmazdı, denver'da rotasyonun önemli oyuncularından biri haline gelmişti ancak toronto'da beklentiler, özellikle de bosh ayrılmışken oyunun hücum tarafında çok daha yüksek olacak denver'a oranla. bu sezon imzası haline getirdiği yarım hook'larını ve power forvetteki etkili oyununu kanada'ya da taşıyabilirse sezonun sürprizlerinden olabilir. dikkatli izlemek gerek.
 • dünya şampiyonasında genel olarak etkili performans göstermişken amerika karşısında gördük ki kendisi sıkı savunma yapan atletler karşısında çok zorlanmaktadır. ben olsam nba'de fanila giyerdim diyip ne kadar kaliteli espri yaptığımı göstereyim.