• börü için çalışmalar yapan score composer.

alper çağlar'ın mesajı şöyle:

sevgili takipçiler, dostlar, efkarlı yolların ahbapları;

birkaç hafta sonra açıklayacağım yeni filmimin orkestral bestecisi yarı alman müzisyen lincoln jaeger, börü için tamamen gönlünden kopma neredeyse 12 adet tamamen senfonik parça yaptı. plevne marşını yeniden farklı şekillerde özel olarak bölüm 3-4-5 için ele aldı. at üstü yeni filmimin ve börü'nün ana teması ile başlayan dostluğumuz, gerçek bir lucas-williams dostluğuna doğru ilerleyecek inşallah. gitti bizim müzikler için dombra aldı, darbuka aldı, bağlama ve orta asya enstrümanları ile kayıtlar yapıyor-- sırf börü ve ötesi muhteşem olsun diye. en önemlisi bunu sırf dağ ıı'de gönül bağı kurduk diye yapıyor. bu adamı sosyal medyada coşturun. 5 seneye hans zimmer'ın pabucunu dama atacak bu türklük hayranı dostumuza gerekli alkışı verin.

jaeger - facebook resmi sayfası: https://www.facebook.com/lincolnjaeger/
    jaeger - ınsta: https://www.instagram.com/lincoln_jaeger_composer/

saygılarımla

--alper

spotify
  • bayrak resmen tüylerimi diken diken etti. herhangi birsey uretemeyen asalak yorumculari goz ardi edin, bence börünün ost lerini dinleyin...
  • börü (film) için arif nihat asya'nın bayrak şiirini koro üslubunda bestelemiş olan sanatçı.

bu âna kadar çoğunlukla ve alper çağlar'ın isteğiyle olduğunu düşündüğüm bir şekilde, kültürümüzün epik bestelerini aranje etmekle yetinmiş olsa da inanıyorum ki türkî çalgılı göktürk üçlemesi müzikleri, hakkındaki pek çok düşünceyi değiştirecektir. üçlemenin anons tanıtım müziği olan göktürk ana temasını* bu düşünceme bulgu olarak gösterebilirim.

düşünsenize hüseyin nihal atsız'ın kürşadkırk göktürk'te, alper çağlar'ın yönetmenliğinde ve bu adamın müzikleriyle isyan ediyor. tüyler diken diken*.
  • börü dizi müzikleri
    playlist
  • yetersiz. yetersiz. yetersiz.
    elinden çıkan güzel müzikler hep re-work. yani izmirin dağlarını duyuyoruz, farklı bir aranjede. plevne marşı, yine bir yorum. fakat kendi işleri? dandik... yüzlerce, binlerce olan, youtube'a epic film music yazdığınızda çıkan bestecilerden herhangi biri. alper çağlar'ın daha değerli bir insanla çalışması gerekiyor. bu kafayla yüz yıl yaşasa williams'ın w'si olamaz.
  • börü'nün dizi ve film müziklerinin bulunduğu albümü spotify'dan paylaşmış olan müzisyen.

plevne marşına söyleyecek kelimeler bulamıyorum. kusursuz. bunun yanı sıra börü'nün dizi versiyonunun besteleri filmdekilerden 10 kat daha iyidir. dizi versiyonunda gerek izmir marşı ve plevne marşı gerekse kendi besteleri harika olmakla beraber benim muhteşem yüzyıl albümünden sonra gördüğüm en iyi dizi albümüdür de.
  • börü ost'leri dinleyin. sonra attack on titan ost' leri dinleyin ne kadar benzer değil mi? güzel insprire kardeş güle güle kullan.
  • börü (original mini series soundtrack) albümünde plevne marşı çok hoş olmuş, albüm genel olarak çok iyi.
  • börü 2039 soundtrack albümünde de harikalar yaratmıştır. dinleyin, dinletin. harika.
hesabın var mı? giriş yap