• stevie nicks ile birlikte cok isler yapmis, hala birlikte fleetwood macte isler yapmaya da devam eden. the dance albumunde gitarla inanilmaz seyler yapan nefis insan.
  ayrica im so afraid adli nefis sarki basta olmak uzere daha bir suru guzel sarki da yapmistir.
 • bugün itibariyle "fleetwood mac:the dance" dvd'sinde kendisinden tek basina harika bir big love performansi izledigim kral gitarist.
 • gitar insanı.. bay yetenek.. o ne konuşturmaktır kişisi..
  stevie nicks'le lise yıllarında tanışmış, müzikal ortaklık oluşturmuş ve üstüne bir de sevgilisi olmuştur.. büyük aşk yaşanırken, 73'de buckingham nicks ismiyle ilk albümlerini çıkarırlar fakat albüm ellerinde patlar.. parasız pulsuzdurlar ama yeni albümleri için demolar yapmaya devam ederler..
  mick fleetwood, frozen love adlı şarkılarını duyar sonra ve 74'de fleetwood mac'e katılmaları için teklif götürür ikiliye.. kararsız kalırlar çünkü kendi yollarında gitmek isterler müzikal olarak fakat grubun onlara ve onların da gruba katacaklarını düşünerek evet derler..
  gruba katıldıktan sonra 77'de nicks'le ilişkisi biter..
  rumours, tusk, mirage, tango in the night gibi fleetwood mac albümleri'nin yanısıra, solo albümleri olur buckingham'ın**.. vaktini yeni solo albümüne ayırmak istediği bir dönem, grupla tura çıkmayı reddeder ve 1987'de bir toplantıda eski sevgili stevie nicks'le ağır bir kavga ederek gruptan ayrılır ve out of the cradle albümü için çalışır uzun dönem.. babasını ve kardeşini kaybetmiştir ve albüm bu kayıpların izlerini taşır.. tusk'dan sonraki en olağanüstü performans olarak kabul edilir out of the cradle'daki üretimi..

  kendi albümlerinde tüm enstrümanları o çalar ve tüm vokaller de ona aittir..

  1993'de fleetwood mac'le bir konser için tekrar biraraya gelir, bir yandan da kendi turneleri devam eder.. 97'deyse grupla turneye çıkar.. bu yüzden ertelediği yeni solo albümünün bir şarkısı için mick fleetwood'la çalışır ve ikili iyice yakınlaşırlar o dönem..
  2000'deyse bir stevie nicks konserinde konuk olarak sahneye çıkar..
  hem grupladır artık, hem de yalnız..
  eskiyle barışmış, bir sürü sevgilinin ardından birinde karar kılmış ve baba olmuştur.. hatta 2 çocuğun babasıdır şimdi..
  2001'de son albümü gift of screws'u çıkarır..
  onu dinlerken, bazen fleetwood mac dinler gibi olursunuz..
  soul drifter'ı ya da doing what i can'i dinlerken mesela, sanki tango in the night'dan bir şarkı dinleniyor hissi gelir..
  fleetwood mac müziğine katkısı asla yadsınamaz ve dehası da..

  fleetwood mac adının altından onu çekip çıkarmayanlar varsa, bir sıyırsın aradan..
  out of the cradle'ı dinlesin misal.. bir street of dreams dinlemeden geçmesin hayat..
 • en güzel aor bestelerini yapan müzisyenlerden biri. bununla beraber çocukluk aşkım stevie nicks ile sevgili olmaları bu adama uzun yıllar kıllanmama neden olmuştur.

  (bkz: fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
 • akustik gitar ile inanilmaz seyler yapabiliyor bu adam. oyle boyle degil.
 • solo albümleriyle, fleetwood mac'de yaptığı işler arasında pek fark yok. iyi mi kötü mü bilemedim. farklı bir şeyler duymak istiyor insan bir taraftan. gift of screws albümü güzeldir.
 • oldukça kendine özgü bir vokal ve gitar çalma biçimi var. gift of screws albümünde bunu sonuna kadar hissettiriyor.
 • uncut'da 2011 tarihli seeds we sow adlı albümünün yayınlandığını görünce, yılların ardından merakımı celbeden müzisyen.

  kendine özgü gitar tekniğini yer yer su kaçırarak kullandığı, ama yine de baştan sona dinlemenin mümkün olduğu bu albümün kapağı ise beni benden aldı, halen de geri vermedi. aklım bir buckingham nicks kapağındaki fotoğrafa gidip geldi. sonra bir de aynaya baktım. o yıllarda ben nasıl görünüyordum acaba diye düşündüm, ben de çok gençtim tabii, ama yıllar lindsey'i sanki daha bir yormuş gibi.

  illumination ve one take dikkatimi çeken parçalar oldu bu arada.
hesabın var mı? giriş yap