şükela:  tümü | bugün
 • az sapık olan cumhuriyetçilerden. kendi açısında tutarlı argümanlar sunabiliyor, abd başkanı olsa dünyanın sonu gelmez
 • ilk defa şu linkteki video ile tanıdığım senatör.
  http://www.c-span.org/…sey-graham-us-strategy-syria

  adam savunma bakanı ve genel kurmay başkanını karşısına alıp, azarlayıp, aptala anlatır gibi anlatmış suriye politikasındaki çuvallamayı.

  edit:link düzeltildi
 • su anda devam etmekte olan cumhuriyetci parti ikincil adaylar tartismasinda turkiye'yi iside karsi savasa sokmaya calisan adam. son 10 dakkadir biz de girecegiz ama onde suudiler ve turkler savasacak tezini savunuyor serefsiz. adam bu sefer sizin savasinizi biz yapmayacagiz dahi dedi.
 • bıraksan nükleer atacak potansiyele sahip gazoz bir abimizdir, acilen sinikırs yemesi lazım.
 • donald trump reyis'in collateral damage olarak tokatladığı neocon leş kargası.
 • apple'ın fbi'a iphone'u kırması için yardım etmemesi konusu üzerine güzel terletmiş apple'ı sıkıştırmaya çalışan hukukçuları: https://www.youtube.com/watch?v=ip08yr-4qha
 • ashton carter'ın belalısı. senato oturumlarında hükümet yetkililerini sıkıştırmaya çalışarak tribünlere oynasa da, birkaç gün önce carter'a pkk-pyd bağlantısı ve abd'nin pyd'ye sağladığı silah desteği hakkında yönelttiği sorular, ashton carter'ın ağzından türkiye'nin lehine bazı itiraf cümleleri dökülmesine neden olabilmiştir.
 • ne idiği belirsiz senatör.
  kendisini abd'nin savunma bakanı ile konuşmasından hatırlasak da son yaptığı açıklamalardan anlıyoruz ki abd'nin sdg'ye desteğinin sürdürmesini isteyenlerden.*
 • ruslar emaillerini calmis, kendi aciklamasina gore 2016 araliginda.

  https://www.cnn.com/…russia-donald-trump/index.html

  bu elemanin gay oldugu iddialari doner dolasir. bu devirde utanilacak birsey degil tabi, ama kendi tutucu tabanina ters, tabi adam cikip da aciklayamiyor da.

  bu emaillerde buna dair birseyler oldugu iddialari var. sebebi ise su:

  bu adam en azili putin dusmani idi, mccain'den falan daha ileri. putin dunyadaki bir numarali seytan idi bu adama gore, obama cok yumusak davraniyordu (bu daha putin ukrayna'yi isgal etmeden once). trump'i da sevmezdi, bu konuda mccain ile ayni idiler. ikisi de trump'tan nefret ederdi. mccain'in en yakin arkadasiydi, kankasiydi.

  bu email calma olayindan kisa bir sure sonra, trump ile golf oynadilar bir cumartesi gunu, tum gun boyunca. o gunden beridir o sahin graham, trump'in ve putin'in kicini yalar oldu.

  once yavas yavas trump'i ve putin'i guzellemeye basladi. son haftalarda iyice trump'in amigosu oldu. brett kavanaugh'un ikinci toplantisindaki cirkefligi ile zirve yapti, bu cirkeflik sayesinde kavanaugh arkasindaki destegi hissetti, ve muhtemelen adayligini kurtardi. kavanaugh'u kurtaran lindsey graham oldu yani.

  surda detaylar var:

  https://www.cnn.com/…nate-committee-vote/index.html

  belli ki kasim ayinda, secimlerden hemen sonra yeni adalet bakani lindsey olacak. ve bu kavanaugh cirkefliginden cok daha ote seviyede bir cirkeflige hazir olun. cunku ruslarin kontrolundeki graham-trump ikilisi, rosenstein'i ve mueller'i kovmaya calisacak, trump-rusya sorusturmasini kapatacaklar, ne kadar illegal veya norm disi olursa olsun. kavanaugh'un alelacele onaylanmasi da normdisi degil mi? normalde olmasi gereken sey fbi sorusturmasi. en azindan 2. ve 3. iddialari ortaya atan kadinlari dinlemek. ama yangindan mal kacirir gibi kavanaugh'u onayliyorlar, akla mantiga ters olsa da. ve bu isin onderligini graham ve trump yapiyor.

  peki graham'daki bu davranis degisikligine sebep ne? adama o trump ile golf oynadiklari gun, ne oldu da 180 derece dondu, trump ve putin hakkinda?

  iste onu da adamin hacklenen emaillerinde arayacaksiniz... bakin ben demiyorum, kendisi feryat figan "emaillerim hacklenmis" diyor, linkini yukarda verdim. ve sonrasinda 180 derece donuyor.

  hala komplo teorisi mi diyecegiz buna? gozumuzun onunde oluyor ne oluyorsa. gormemek icin kor olmak lazim...