şükela:  tümü | bugün
 • ilk sezon mu bilmiyorum ama bes bolumde bitti galiba. hikaye surukleyici ve gercekci. basroldeki eleman kurtlar vadisindeki polat gibi. gibi derken neyi kastediyorum, sifir karizma, minik boy, gicik... insan onunla ozdesim kuramiyor, utaniyor adamin sevimsizliginden. bunun gibi durust olacagima kotu adam olurum daha iyi vs... booolcashit.
 • yayınlandığı 5 bölümüyle 3.23 milyon izleyici ortalaması tutturarak son 7 yıl içerisinde kanalın en çok izlenen dram dizisi olmuştur.
 • 3. sezonu şu sıralar bbc two'da gösterilen sağlam bir ingiliz polisiyesi. polis içindeki yozlaşmayı anlatan ana hikayesi; her sezon bir konuk oyuncunun canlandırdığı yozlaşmış polis davası üzerinden devam ediyor.

  dizinin daimi kadrosunda ken loach'ın ''sweet sixteen'' filmindeki liam rolüyle hatırlayabileceğiniz martin compston ve ''this is england'' 'dan tanıdığımız vicky mcclure var. ayrıca yolsuzlukla mücadele amiri hastings * rolünde ise resmen ali dürüst yer alıyor, saç modeli de benzese tam olacak.

  konuk oyuncu olarak da; ilk sezonda lennie james, low winter sun'daki rolüne benzer bir karakteri canlandırıyor. 2. sezonda keeley hawes var; 3. sezon da daniel mays'i danny waldron rolünde izliyoruz.

  2. sezon gerçekten şahane, özellike 2x4'ün finalindeki gerilim enfesti. dizi pek ilgi görmemiş buralarda; zaten kimse altyazısını da çevirmiyor ama ingiliz polisiyelerine ilgi duyuyorsanız en azından 2. sezonu izlemenizde fayda var.

  edit: gördüğü ilgiyle birlikte bbc one'a terfi etti. 4. ve 5. sezon için de sipariş verilmiş. 2 yıl beklemeden yeni sezonu görme imkanımız olacak sanırım.
 • netflixi olanlara şiddetle tavsiye ettiğim dizi. özellikle 3 sezon soluksuz izleniyor.
 • superintendent hastings (like in the battle): "the signed authority from superintendent summers is a bit like grandma's nightgown... it covers everything."

  series 4 finali ay sonunda.
 • 1. sezonu şimdi bitirdim. burdaki övgülere bakarak izledim ama çok saçma sapan bitti sanki. insan bi closure istiyor sanırım.

  ayrıca kate o saçın ne senin ya? kısa saçı taşıyabilen var taşıyamayan var. besleme mi desem yeni yetme oğlan çocuğu mu desem bişey olmussun. dedektif arnott tipin aşırı itici.

  neyse 2. sezona başladım bakalım. ingiliz polisiyesi diye başladım ama broadchurch'ten sonra kesmedi beni ah benim miller'ım ah benim hardy'm. ve tabii ah benim luther'im.

  oh bee kate 2. sezonda saçını değiştirmiş. *
 • dün gece 7.5 milyon izleyiciye ulaşarak dehşet bir seri sonu çıkarttı ve beklentileri karşıladı. karşıladı diyorum çünkü 'bu kör düğüm nasıl böyle çözüldü, nasıl bir saat içinde her şeyi açıklayabildiler' sorusu geçen seri cevaplanmıştı.

  jed mercurio ve şahsının red herringlerine alışmış kitle, son sahneyi görmezden gelebilir ancak yine de sonraki seri hepimiz şaşırabiliriz...

  ne yazık ki bunun için sonraki baharı değil 2019'u beklememiz gerekiyor
 • hayvanlarla ilgili duyarlılığıyla da takdirimi kazanmış dizi.

  --- spoiler ---

  ikinci sezonda kadın tutuklanır tutuklanmaz ama bella (kedi) ne olacak dedi ve sonra bellayı alıp sahiplendirdiler.

  3. sezonda allah dedim adam köpeği öldürecek ve ben diziyi izlemeyi bırakacağım. adam köpeği eve getirdi ya. <3 artık kimi öldürürsen öldür waldron. arkandayım. zaten işin sonunda çocukken yaşadığı taciz vs bişeyler çıkacak hepimiz adama hak vericez yani.

  laan waldrodu vurdular o köpek ne olacak şimdi allahsızlar??
  --- spoiler ---
 • bunu seyretmemişseniz; dizi seyretmemişsiniz demektir.

  bi de bi abla var : keeley hawes oyunculuk dersi veriyor.

  tavsiye ederim.
 • the wire sevenlerin kaçırmaması gereken ingiliz dizisi.
hesabın var mı? giriş yap