şükela:  tümü | bugün
  • harbici bir putin analizi yapan dikkate değer yazar.
  • az ama oz yazan, rusya ve rusya konusulan cografyalar hakkindaki bilgisi agzimi acik birakmaya devam eden yazardir.

ukrayna ve kirim'daki son gelismeleri anlattigi/yorumladigi yazilari, rusya'nin icinden gorebildiklerimden bile fazlaydi.

izlemeye (okumaya) devam ediyoruz...
  • sözlükte kendisinden çok şey öğrendiğim az sayıda yazardan biri.

ukrayna konusundaki yazıları, gazetelerde veya dergilerde yayımlanacak kalitede. ekşi sözlük gibi ciddiyetsiz bir platformda böyle yazılar yazarak harcandığını düşünüyorum. umarım analizlerini ileride matbu yayınlarda da okuruz.

aklına ve klavyesine sağlık.
  • sözlüğün ciddiyetini kaybettiği, ipini koparanın gelip her konuda bir şeyler zırvaladığı şu günlerde özellikle yıkılan sovyetler birliği üzerinde günümüzde yer alan(ağırlıklı olarak rusya ve ukrayna) ülkelerle ilgili verdiği bilgiler ve yaptığı analizlerle sözlüğümüzün "kutsal bilgi kaynağı" sıfatına katkı yapan ender yazarlardan.
  • severek takip ediyoruz.
  • özeti (bkz: #65095524)

(bkz: pkk'lıların solcu gibi görünüp herkese laf sokması)

edit: uuu unutmuşum pkklılara çok üzülen bi arkadaştır. (bkz: #63765973)
  • sözlükte üstteki entry'lere ayar vermeyi ve bu arada entry'sine hakaret karıştırmayı sözlükçülük sanan bazı hıyarların (bak ben de yaptım sayılır) seviyesini pek beğendiği yazar.

ruslar kırım'ı işgal etmiş, kırım'da kırım tatarı bırakmamış, karadeniz rus gölü haline gelmek üzere ama bazı gerizekalıların tek dersi rusya işgalini haklı, mazur çıkarmak. enteresan durumlar.
  • kendi nick'inin başlığını temiz tutmak için gelip benim nick'imin altına

".....kendince verdiği cevapta "embesil" ve "dalyarak" gibi küfürleri peş peşe sıralamış.

bu gibi yazarlar giderek artmaya başladı ekşi'de. hem cahiller, hem de küfürbaz. ekşi moderasyonunun göz yumması nedeniyle, seviye bunların sayısının artmasına paralel olarak düşüyor, ne yazık ki"

yazarak pislemiş yazar.

aynen katılıyorum.

ortaya cevap yazar gibi entry girip de muhataplarına küfreden orospu çocuğu yazarların hepsi sözlükten atılmalı. kendini büyük entelektüel sanıp 3 kuruşluk analiz paralayacak diye sağa sola sövme hakkını kendinde gören yavşakların hepsi sözlüğü kirletiyor.

kendisinden farklı düşünüyor diye insanlara (nasılsa belli kişiyi hedef göstermeyip genel olarak bahsedince entry silinmiyor diye) fütürsuzca sayıp söven entry'ler dizisi için (bkz: kırım/@linener)
  • bana "geri zekalı" diyen bir trole "geri zekalı" dediğim için (üstelik kelimenin bana ait olmadığını vurgulayan tırnak işaretine rağmen) mesajım gg uyarısıyla silinmiş, adamın mesajı duruyor.

kendi nickaltında bana "embesil" ve "dalyarak" dediği mesajı ise gg uyarısıyla silinmeye layık görülmemiştir ama.

al moderasyonunu vur trole, meşazınız-sözlüğünüz götünüze girsin deyip, şimdilik bir süre için sözlüğe ara veriyorum. aslında niyetim hiç geri dönmemek ama, büyük laf etmek istemiyorum.

not: moderasyon korumasındaki bu tür seviyesizliklere karşı söyleyebileceğim tek bir şey kalıyor. "itleri salmış, taşları bağlamışlar" . durum budur yani.
  • olağanüstü öngörüleri, müthiş analizleri ve hayran bırakıcı imla kılavuzu bilgisiyle hangi mecraya gitse kitleleri peşinden sürükleyecek, hangi kanala çıksa londra, paris, new york meydanlarındaki dev ekranlardan yansıtılan görüntüleri kafasını havaya kaldırmış milyonlarca insan tarafından izlenecek bu müthiş otoritenin ekşi sözlük'e dönmeye kesinlikle ihtiyacı yoktur bence. hatta entry'lerini silerek ekşi sözlük'e öyle bir ders vermeli ki siteye verilen reklamlar jilet gibi kesilince kanzuk'un bet beniz atsın.

(bkz: tabii lan manyak mısın)