şükela:  tümü | bugün
 • lingoda.com yahut lingoda.de adresinde hizmet veren online dil okulu.

  ben bu dil okulunu stepstone civarında iş kurcalarken, türkçe içerik lüzumu var bi el atın el ilanından tanıdım.

  bilahare ingilizce c1 avrupa birliği çerçevesi sertifikamı kendilerinden temin ettim.

  yetmedi almanca a1.1, a1.2, a2.1, oldu olacak a2.2 sertifikaları için onlarca eurolar kendilerine ödemede bulundum; helal-i hoş olsun.

  sitenin yapısı gereği dünyanın herhangi bir coğrafyasındaki herhangi bir dil öğretmeninden istediğiniz dilin derslerini gerek grup gerek özel ders olarak alabiliyorsunuz. lakin öğretengillerden profesyonel öğreticidir sertifikası talep edip etmediklerinden emin değilim.

  özel dersler için skype kullanıyorlar, grup dersleri için adobe connect.

  arada bir bu derse hoca bulamadık, size iki ders ödeyelim madem şeklinde promosyonlarda da bulunuyorlar.

  geçen bi gün "bağlantım yetmedi, elektrikler kesikti derse katılamadım" diyip alamadığım dersin yerine ders istedim, "ayıpsın, tripadvisor.com'dan (değil trusted pilot mu ne) bi yorum yaz gel hele sana özel ders yazalım" şeklinde promote ettiler beni. trusted advise sitesi de ne ettiyse yorumumu budamış, yayınlayamadık gitti. yayınlayamasak da dersi aldık bitirdik... daha bol bol zertifikat alacağız ayol kendilerinden.

  trusted yorum sitesi neymiş, bak alman kardeş, sözlük türkiyede pek takip edilen bir site, benim bu entry'yi gören dil canavarları sarılacak senden ispanyolca derslerine, demedi deme!

  derken almancayı da b1.2 sertifika ile burada tamamladık. gayrısına dersler bedava olmadıkça ödeme yaparak kaydolma niyetinde değiliz sözlük.

  enteresan bir bilmedikleri özelliklerini bulmuştum vaktiyle: ders seçerken hoca seçtirmediklerini sanıyor kendileri de daha önce hangi hocadan ders aldığını bilen bir kullanıcı eğitmeni resminden tanıyor, ona göre ders ayrıntılarını görüp seçiyor veya seçmiyor, keyfine kalmış...

  oyro olmuş beş tele, nasıl alsın türk vatandaşı sizden ders ey lingo dayı!
 • bir ay önce almanca kursunu denemiş olduğum online dil öğrenme programı. ister grup olarak, ister birebir olarak özel ders alabiliyorsunuz. 30 dakikalik bir deneme dersi veriyorlar öncesinde. tatli bir alman hocasiyla konuşmuştum ben. sonrasında kendisinin tavisyesi üzerine özel ders almaya karar verdim. ders konularini platformdan seçebiliyorsunuz. birçok konuda ders var. saatini ve gününü de ayarlamaniz sıkıntı olmuyor. sıkıntılara gelecek olursak ki bazi dersler bir hayli uzun dolayisiyla bir saat icinde bitmeyebiliyor ve dersi yetistirmek adina cok hizli illerliyorlar. ayni zamanda ödeme kısmı en cok tadımı kacıran kısım olmustu. aylik olarak ucretlerini yaziyorlar ama ne yazik ki yapmis oldugunu uyelik her ay yenileniyor ve ne acı ki ben bunu kart ekstremden ögrenmek zorunda kaldim. cok memnun kalmadigim icin paramin iadeseini istedim ayni zamanda yeteri kadar bu konuda bilgilendirilmedigim icinde kendilerine kazikci olduklarini ima eden bir mail attim. kendilerinin cevabi ise bir hayli yüzsüz olup bu konuda bana yardim edemeyeceklerini, bilmem kac numarali sözlemelerinde bunun yazdigini soyleyip bana sozlesmeyi göndermek olmustu. kendilerini cok tavsiye etmiyorum. almanca ögrrenme yoluna bas koymus biriyseniz, youtube kanali olan ve cok da guzel anlatan "learn german with jenny" sizi daha cok mutlu edecektir. tecrübeyle sabittir.
 • platformu online olan bir dil okulu. öğrenci ile dil eğitmenini buluşturan diğer sitelerden farkı, lingoda'da takip edebildiğiniz bir müfredatın bulunması ve derslerin grup dersi olarak da alınabiliyor olması. gruplarda ortalama 3-4 kişi oluyor ve özel derslere oranla epey uygun fiyatlı oluyor. dil eğitmenleri de genellikle eş zamanlı olarak bir dil kursunda ya da okulda çalışan profesyonel eğitmenler oluyor. en azından benim denk geldiklerim öyleydi. ya da kimisi eş durumundan güney amerika'daydı, kimisi de işte seyahat ettiği için o sırada asya'daydı. ders saatlerinin esnek olması ve kurs bitiminde cefr sertifikası veriliyor olması ile benden geçer not aldı diyebilirim.

  ayrıca bu dil okulunun benim için en büyük artısı aslında bir dil özürlüsü olmadığımı fark etmek oldu. bu kompleksin aslında eğitim sisteminin bokluğundan olduğunu elin italyanıyla, uzak doğu'nun japonuyla birlikte dil öğrenirken fark edebildim, mutluyum.

  dil kursuna gitmek isteyen ama vakit bulamayanlara tavsiye ederim ve ayrıca ders satın alacak olanlarınız varsa bende de bir iki indirim kodu var, gönderebilirim.
 • şuan almanca, ingilizce, fransızca, ispanyolca seçenekler sunan online dil kursu. günün size uygun olan istediğiniz saatine ders koyabiliyordunuz. sizin için tek gereken sağlam bir internet bir de kulaklık. sitelerini dikkatli takip edince indirim kuponlarına denk gelebilirsiniz.
  arada “maraton” denen bir olaya giriyorlar. ‘half marathon’ ’full marathon’ diye iki seçenek sunuluyor.
  half maraton ayda 15 saat derse girmek zorundasınız, her gün 1 derse girmek zorundasınz, daha önceden almadığınız dersleri almalı, gün aksatmamalı ve derse en az 45 dakika katılım yapmalısınız.
  full marathon ise ayda 30 ders katılımı içeriyor. her gün 1 ders zorunlu ve yine derse katılım ve aynı dersi iki kere almamak şartıyla.
  bazen hocalar derse gelmiyor, o zaman teacher didnt show up diye rapor edip siteye mail gönderince anında o ders kredinizi geri iade ediyorlar. müşteri hizmet servisi çok ilgili.
  hocaların hepsi ingilizce biliyor. dersi genelde almanca anlatıyorlar fakat anlamadığınız yerde ingilizce ye de dönüyorlar. bir çoğunun ikinci yabancı dil olarak ispanyolcası var. eğer denemek isteyen olursa sorularını her zaman cevaplarım.
 • almanca öğrenme konusunda yararlandığım site. bence gayet güzel. fiyat euro kazanan birine göre uygun bence. ayda 30 saat 250 euro civarı. tavsiye ederim.
 • online interaktif dil öğrenme platformu.
  yüzde 50 geri ödemeli sprint veya yüzde 100 geri ödemeli super sprint programlarından birine katılan varsa mesaj atabilirse çok sevinirim.
  1 temmuzda başlayacak 90 günlük programa katılmayı düşünüyorum, aklıma takılanları sorabileceğim kullanıcıya ihtiyacım var