şükela:  tümü | bugün
  • lingoda.com yahut lingoda.de adresinde hizmet veren online dil okulu.

ben bu dil okulunu stepstone civarında iş kurcalarken, türkçe içerik lüzumu var bi el atın el ilanından tanıdım.

bilahare ingilizce c1 avrupa birliği çerçevesi sertifikamı kendilerinden temin ettim.

yetmedi almanca a1.1, a1.2, a2.1, oldu olacak a2.2 sertifikaları için onlarca eurolar kendilerine ödemede bulundum; helal-i hoş olsun.

sitenin yapısı gereği dünyanın herhangi bir coğrafyasındaki herhangi bir dil öğretmeninden istediğiniz dilin derslerini gerek grup gerek özel ders olarak alabiliyorsunuz. lakin öğretengillerden profesyonel öğreticidir sertifikası talep edip etmediklerinden emin değilim.

özel dersler için skype kullanıyorlar, grup dersleri için adobe connect.

arada bir bu derse hoca bulamadık, size iki ders ödeyelim madem şeklinde promosyonlarda da bulunuyorlar.

geçen bi gün "bağlantım yetmedi, elektrikler kesikti derse katılamadım" diyip alamadığım dersin yerine ders istedim, "ayıpsın, tripadvisor.com'dan (değil trusted pilot mu ne) bi yorum yaz gel hele sana özel ders yazalım" şeklinde promote ettiler beni. trusted advise sitesi de ne ettiyse yorumumu budamış, yayınlayamadık gitti. yayınlayamasak da dersi aldık bitirdik... daha bol bol zertifikat alacağız ayol kendilerinden.

trusted yorum sitesi neymiş, bak alman kardeş, sözlük türkiyede pek takip edilen bir site, benim bu entry'yi gören dil canavarları sarılacak senden ispanyolca derslerine, demedi deme!

derken almancayı da b1.2 sertifika ile burada tamamladık. gayrısına dersler bedava olmadıkça ödeme yaparak kaydolma niyetinde değiliz sözlük.

enteresan bir bilmedikleri özelliklerini bulmuştum vaktiyle: ders seçerken hoca seçtirmediklerini sanıyor kendileri de daha önce hangi hocadan ders aldığını bilen bir kullanıcı eğitmeni resminden tanıyor, ona göre ders ayrıntılarını görüp seçiyor veya seçmiyor, keyfine kalmış...

oyro olmuş beş tele, nasıl alsın türk vatandaşı sizden ders ey lingo dayı!
  • platformu online olan bir dil okulu. öğrenci ile dil eğitmenini buluşturan diğer sitelerden farkı, lingoda'da takip edebildiğiniz bir müfredatın bulunması ve derslerin grup dersi olarak da alınabiliyor olması. gruplarda ortalama 3-4 kişi oluyor ve özel derslere oranla epey uygun fiyatlı oluyor. dil eğitmenleri de genellikle eş zamanlı olarak bir dil kursunda ya da okulda çalışan profesyonel eğitmenler oluyor. en azından benim denk geldiklerim öyleydi. ya da kimisi eş durumundan güney amerika'daydı, kimisi de işte seyahat ettiği için o sırada asya'daydı. ders saatlerinin esnek olması ve kurs bitiminde cefr sertifikası veriliyor olması ile benden geçer not aldı diyebilirim.

ayrıca bu dil okulunun benim için en büyük artısı aslında bir dil özürlüsü olmadığımı fark etmek oldu. bu kompleksin aslında eğitim sisteminin bokluğundan olduğunu elin italyanıyla, uzak doğu'nun japonuyla birlikte dil öğrenirken fark edebildim, mutluyum.

dil kursuna gitmek isteyen ama vakit bulamayanlara tavsiye ederim ve ayrıca ders satın alacak olanlarınız varsa bende de bir iki indirim kodu var, gönderebilirim.