şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duolingo tarzı yeni bir dil eğitim programı. 30 hazirana kadar kayıt oluşturan herkese 3 ay süreyle gold üyelik veriyor. mobil cihazlar için uygulamaları da var.
  özelliği kullanıcının ilgi alanlarına uygun kelimelerle eğitim veriyor. başlangıçta bir seviye sınavı da yapıyor.

  programın geçmişi ve şuanki durumu ile ilgili şu bilgiler dikkatimi çekti;
  - 4 yıl önce kurulmuş. kurucusu aynur abdulnasyrov. yabancı dil öğretirken dil okulu kuruyor, daha sonra öğretmenlerin sınıflarda ders vererek dil öğretme yönteminin ölçeklendirilebilir olmadığını fark ediyor, yazılım geliştirmeye karar veriyor. bir grup geliştirici ekibiyle birlikte lingualeo’yu kuruyor.

  - abdulnasyrov başlangıç yatırımını dil okulunu satarak sağlayıp daha sonra 2012 yılında runa capital’dan 3 milyon dolar melek yatırım alıyor.

  - bugün lingualeo’nun 9 milyona yakın kayıtlı kullanıcısı, dünya çapında 60 çalışanı var. çalışanların büyük çoğunluğunu deneyimli mühendisler oluşmakta imiş.

  - coo'su evernote’un uluslararası genişlemeden sorumlu eski başkan yardımcısı dmitry stavisky.

  farklı düşünmekten zarar gelmez. dulingo'nun ufak tefek eksiklerini belki bu program kapatabilir.

  http://webrazzi.com/…aign=feed: webrazzi (webrazzi)
 • busuu ve duolingo tarzı ingilizce eğitim uygulaması. kendini daha çok geliştirmesi gerekli ama gerçekten eğlenceli şekilde kelime öğretiyor.

  ted konuşmalarını bünyelerine katmaları ve altyazıya tıkladığınız an kelime anlamını göstermesi ise muhteşem olmuş.

  ilk 2 ay gold üye hediye ediyor sonrasında da yıllık 140 lira filan sanırım. deneyin bir şey kaybetmezsiniz.
 • gramer kurallarını barındıran evernote defteri sunmakta kendisi http://blog.evernote.com/…-ile-eglenceli-ingilizce/
 • tüm zamanlarımın en iyi ingilizce eğitim uygulaması. şimdilik tek sorunu sadece kelime kelime çeviri yapmaya izin vermesi. kalıpları da çevirmeye başladıkları an, tadından yenmeyecek.
 • ne duolingo ne memrise ne de quizlet, en babası budur. içeriği o kadar geniş ki sanıyorum 5-6 yıl uğraşmışlardır bu arşivi oluşturmak için. özellikle altyazılı olarak koyduğu videolar'da (engvid, ted vs) bilmediğin kelimeye tıklayıp anlamını gördüğün gibi otomatik olarak daha sonra çalışman için hafızaya atıyor, bu yönüyle müthiş.

  hayatımda ilk defa bir uygulama için premium hesap aldım, fazlasıyla değer. 1 aylık almıştım ama biter bitmez yıllık alacağım, kesinlikle değer.

  bu arada gözlemlediğim kadarıyla sadece ipad uygulamasından girenler için kampanya var, 6 haftalık premium üyelik 4.29 tl, kampanya ne zaman biter bilmiyorum ama müthiş bir fiyat. diğer platformlarda bu fiyatı göremedim.

  birkaç hafta aktif olarak kullandım ve kelime haznem ve kulağım oldukça gelişti, kesinlikle eskiye göre gözle görülür fark var.

  isteyen olursa indirimli premium üyelik için yardımcı olabilirim.

  edit: kampanya bitmiş, şuan yıllık gold üyelik 59 tl yazıyor.
 • sadece ted konuşmalarını dinlemek için telefonumda bulundurduğum uygulama. premium falan da yok ama 2 aydır falan girip konuşmalara bakıp çıkıyorum. yalnız istediğimiz ted konuşmalarını aratamamamız çok kötü. ya da uygulama içinde ben bulamadım.
 • zannedersem gold üyelik alınmadığı takdirde listening uygulamaları yapılamıyor onun dışında kusursuza yakın bir site. sadece ingilizceye yönelik olması kötü olsa da ingilizce geliştirmek için birebir, içeriği de ted videoları olsun kitaplar olsun şarkılar olsun dolu dolu. indirimini yakalarsam affetmem oluveririm goldlu.

  edit: listening yapılabiliyormuş sorun benim bilgisayarımdan kaynaklanıyormuş
 • avans verdiği köfteleri iki günde bitirdiğim site/uygulama. hazır kelime gruplarından birini seçip çalışabiliyorsunuz. öğrenmekte olduğunuz kelimeleri pekiştirmek için güzel alıştırmalar var. youtube, coursera, ted gibi sitelerdeki hazır altyazılı videoları da siteye dahil etmişler. bu videolardan bilmediğiniz kelimeleri işaretleyip sözlüğünüze ekleyebiliyorsunuz.
 • kelime öğrenmek için kullanmaya başladığım site. kesinlikle mükemmel. fakat kelime öğrenmek dışında sitedeki tüm özellikler gold üyeler için bu yüzden ben de gramer için (bkz: duolingo) kullanıyorum. *
 • ted konuşmalarını ingilizce alt yazılı izleme imkanı sunan bir uygulama. konuşmalarda geçen anlamını bilmediğin sözcüklerin anlamını hemen öğrenebiliyorsun ve istersen sözlüğüne de ekleyebiliyorsun. ardından bu sözcükleri tekrar etmek için alıştırmalar yapabiliyorsun.