şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu gün nette dolaşırken başıma gelen olay. sanırım yeni başladı bu salgın aman dikkatli olalım.
  nette gezerken sıradan bir teste tıklamam ile anında telefonuma 6662 den "turk telekom mobilodeme islemi ile keyifmobil aboneliginiz basladi. ıptali icin ıptal 310 yazip 6662 ye gonderin. keyifmobil 20 tl/aylik dir. wap-tr.keyifmobil.com dan portal giriş yapabilirsiniz. mh:0212 988 0201 b001" şeklinde bir mesaj geldi ve iptal edilse bile bir defaya mahsus 20 lira kesilecek denildi. müşteri hizmetlerini aradım şikayet kaydı oluşturuldu. ama bu nasıl bir iştir gram anlamadım. link ile aktifleşen üyelik nasıl oluyor, nasıl bir saçmalık, nasıl bir para tuzağı anlamadım. bakalım geri dönüşü nasıl olacak müşteri hizmetlerinden...

  edit: müşteri hizmetleri aranarak şikayet kaydı oluşturuldu. sorunun çözülmemesi halinde yasal yollar ile hakkımı arayacağım da şikayet kaydında belirtildi. sonuç olarak, bir gün sonra para iadesi gerçekleşti. başından böyle bir olay geçen arkadaşlara duyurulur.
 • yeni başlamayan, aksine taa msn dönemlerinde bile olan dolandırıcılık. o günden bugüne kadar dolandırılan bir dünya insan olmasına rağmen operatorler hala aylık 20tl'ye polifonik melodi aboneliği satılmasına izin veriyor. çünkü o kadar temiz ve katlanarak artan bir para ve üstelik legal bir dolandırıcılık ki bu ne operatorler ne pezevenkler bu işi bırakmıyor.

  "hülya avşar pornosu" içerikli sitelerden uzak durmak tek çözüm.
 • (bkz: msisdn forwarding)
  (bkz: header enrichment)

  başlıklar boşsa, anlatırım bir ara...
 • (bkz: keyifmobil) *
 • 2 hafta önce façede sikko bi teste hayatımda ilk kez tıklayayım dediğimde başıma gelen sikik olay. çattt 28 tl'yi faturaya kitleyip, her ay otomatikman yenilenecektir sms'i gönderdi şerefsizler. hakkım haram ziyan olsun, bunu yapanın çoluğundan çocuğundan çıksın inşalla.
 • bu tip durumlarda önce hattınızın mobil ödeme özelliğini kapattırın ki bir daha böyle bir şey yaşanmasın. sonrasında https://sikayet.btk.gov.tr/ adresinden durumu yazıp şikayet oluşturun. sizi arayıp iban numaranıza paşa paşa iade edecekler parayı.
 • ekşi sözlük okumayan insanların da dikkatinin çekilmesi için aktif tutulmasında yarar olan konu.
 • aynı teste bende tıkladım ve abonelik başladı. başladığı anda girdim iptal ettirdim ama çoktan ödeme yapıldı tabi.

  ama çözüm basit. arıyorsunuz telekomünikasyon firmasını. bir dahaki fatura döneminde itiraz edin diyorlar itiraz edince değerlendirip geri iade ediyorlar. açıkçası ben beklemiyordum iade etmelerini ama ettiler. üşenmeyin 5 dakikalık iş
 • iş yerinde patronun maruz kaldığı 'şıpın işi' dolandırıcılık.
  kendisi facebook'ta boş boş gezinirken tuttuğu takımla ilgili bir testi yanıtlamış, anında 28 tl mobil ödeme kanalıyla çekilmiş ve üstelik abone yapılmış.
  mesaj yoluyla aboneliğini iptal ettirdikten sonra abonesi olduğu turkcell'i aradı.
  turkcell çok yardımcı oldu ve ödemeyi faturadan düştü, iadesini sağladı. tedbir olarak da mobil ödeme sınırı 10 tl'ye düşürüldü, bir stk'ya düzenli ödeme yaptığından sıfırlamak istemedi.
  zekanızı ve zevklerinizi sorgulayan testlere dikkat!