21800 entry daha
  • kendisinin bir derlemesine denk geldim az once. bu adamin anlik sorun cozme becerisine ve verimliligine her seferinde tekrar hayran oluyorum.

top ayaginda olsun veya olmasin, sahada aktif dinlenme haricinde surekli ama surekli sorun cozuyor. en imkansiz slalomlar da muazzam paslar da topsuz kosular da her zaman takim icin en istendik secenegin olabildigince yuksek verimle hayata gecirilmesi hedefinde. ozellikle dribbling halindeyken her adimda satranc oynarcasina kararlar aliyor. bu kararlari cok hizli aliyor ve ard arda hatasiz bir sekilde gerceklestiriyor.

gerektiginde de zorlamayip atagi gelistirecek sekilde topu paylasiyor. mumkunse kilit bir pas aradiktan sonra en kotu ihtimalle topu kullanabilecek baska bir arkadasina birakiyor.

kisacasi isini yapmaktan baska bir sey yapmiyor. saha disinda da olabilindigince silik bir insandi hep. sadece futbolun nasil oynanabilecegini gostermek icin gonderilmis gibi.

kendisini izlemeye basladigimiz ilk zamanlardan beri baska oyuncularla surekli kiyaslandi. hep de gereksiz buldum bu tartismayi. diger yandan cevremde ve ulke genelinde messi'nin kalitesinin anlasilmayisini veya daha dogrusu takdir edilmeyisini de anlayabildim. biz yapilan ise degil goruntuye hayran oluyoruz. bize gore mutevazi bir sekilde isini neredeyse programlanmiscasina yapan kisi ezik olabilirken guc, hirs ve kibirin zehirledigi bir baskasina tapabiliyoruz. messi'yi ne zaman isini yaparken gorsem aklima gelir.

"messi daha iyi diyen futboldan anlamiyordur" cumlesiyle ofkelendirildigim zamanlari hatirliyorum. diger hatirladigim sey ise bunu diyenlerin 10 senelik gecikmeyle kocaman bir geri yapmalari. takimi sirtlayip tek kisilik bir dunya kupasi sovu yapmasa yine uzun adamciliga devam edeceklerdi eminim. kupa falan gormeden ikna olmayan koca bir kitle.

iyi ki bu kadar ekstrem bir yetenege denk geldik. bizim neslin hayatinda karsilastigi kaliteli olan nadir seylerden biri oldu.
hesabın var mı? giriş yap