• kesinlikle dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu. topla her buluştuğunda ne yapar acaba diye düşündüren, seyredenlere görsel şov, takımına gol ve puanlar sunan rekor manyağı bir adam. cr ile kıyaslaması bile saçma.
  • https://instagram.com/p/bcz4inwnjxe/

baya bildigin blockchain reklamindaymis.
  • dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusudur. maradona, cristiano ronaldo, gerçek ronaldo, ronaldinho ve zidane çok büyük oyuncular ama ne yazık ki bu adamla kıyaslandıkları zaman ''fısssss'' diye sönüyorlar.
  • gerçek bir lider. diğer futbolcularla kıyaslanması kendisine saygısızlıktır.
  • dünyanın en iyi futbolcusu.

fanatik olmayan bir futbolsever ve fikrisabit olmayan da bir insanım. asla karşımdaki kişiyi bir spor müsabakası için kırmam, hatta laf anlatamıyorsam "neyse ya boşver" der konuyu değiştiririm. asla nezaketsizlik yapmam maç vb. şeyler için. adeta bir istanbul beyefendisi gibiyimdir. sporu eğlence olarak görürüm. şiddet içerikli taraftar eylemlerini hangi takım taraftarı yaparsa yapsın kınarım. trabzonspor taraftarıyımdır ama asla bir fb'li arkadaşımla maç için tartışmam. öyle naif bir insanım.
    *

ama bu durumun geçerli olmadığı iki yer var. biri türkan şoray'ın gençliğine laf eden kişiye olan tavrım, diğeri messi'ye laf eden ve onu ronaldo denen adamla kıyaslayanlara olan tavrım.

ne zaman konusu açılsa ve birisi messi'ye ters bir laf etse, bir eleştiri getirse deliriyorum. adeta bir çomara dönüşüyorum . "messi lan bu messi amına koduğumun, sen kimsin lan şerefsiz piç, ağzını yüzünü sikerim senin, ronaldo'nun da amına koyayım tamam mı lan vb." cümleler kurmak zorunda gibi hissediyorum kendimi aga. galiba aşık oldum ona. hiçbir barcelona maçını kaçırmıyorum zaten de; maç esnasında da eğer messi ekranda görünüyorsa pozisyonu değil top onda olmasa bile ben messi'yi seyrediyorum.

sosyal medyada messi'ye bir hakaret görsem kendime vazife edinip o kişiyle tartışmaya giriyorum. laf anlatamıyorsam karşılıklı küfürleşip bir nebze rahatlıyorum.

bjk'ye barcelona çıksın diye az dua etmedim ki messi'yi canlı kanlı görebileyim. ölmeden tek isteğim canlı kanlı bir messi maçı izlemek bu hayatta.

hadi türkan şoray konusuna eyvallah. güzellik göreceli bir kavram da. messi lan bu, messi diyorum at ağızlı.
  • espanyol maçında kasten sakatlanmaya yönelik harekete maruz kalan dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu. bir insan messi'ye neden böyle bir hareket yapar anlamış değilim.
    adam saha içinde ve saha dışında çok iyi örnek. kesinlikle piskolkjik sorunları var o orospu çocuğunun.
    maça gelecek olursak messi olmadan başlanan maçda barcelona yine puan kaybetmiştir. saha nedeniyle belki messi olsa bile puan kaybı yaşanacaktır.
    sırf messi dinlenmesi için puan kaybını göze almıştır td.
  • adam istatistik yaparken;

takımında
    en fazla dribbling yapan
    en fazla kilit pas atan
    en fazla pas yapanlardan ve
    en fazla faul kazanan

oyuncu olduğu için istatistiklerine methiyeler düzülen oyuncudur.
    bu adamın golü ve asisti aslında sadece değersiz sayı parçalarından ibaret.
  • ya biz bu adamı abartıyoruz ya da gerçekten futbol sahasında sanat yapıyor. yürüyerek bile ilk yarıda fc barcelona takımının en iyisi oluyor. mecazi anlamda değil gerçekten yürüyerek topla ilerliyor ve yanına rakip futbolcu yaklaşmıyor.
  • futbol tarihinin tartışmasız en büyük balonu. bu adama gelene kadar pele, maradona, zidane, ronaldo, ronaldinho gibi efsaneler var. milli takım formasıyla tek bir başarı bile yakalayamamış bu adamı niye bu kadar gözünde büyütüyor dünya anlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap