şükela:  tümü | bugün
  • süregelen tartışma. messi’nin soğuk bir stoke deplasmanında oynayamacagı dusuncesi, ingiliz futbolun sinir bozucu ve saçma klişelerden biri haline geldi.

iskoçya eski milli oyuncusu andy gray’e göre; on yıl önce 2010 ballon d'or adaylar üzerine bir tartışma üzerine ödülün favorisi lionel messi'nin ingiltere'de göz kamaştırıcı ya da üretken olamayacağını iddia etti.

--- spoiler ---

aston villa'nın eski forveti, sunucu richard keys'e verdiği demeçte, "messi, stoke city deplasmanındaki soğuk bir gecede ayakta kalamaz" dedi.

messi ise sky sports'a verdiği bir demeçte buna inananlara şöyle cevap vermişti: "benim ingiltere'de oynayamayacağımı söyleyenler 11 yaşındayken rosario'da cam kırıklarının, çukurların ve başka her şeyin olduğu bir sahada oynadığımı bilmeliler.

--- spoiler ---

link
  • tartışma değildir, komplo teorisi gibi bişeydir.

stoke city vb. değil de man city olsun, chelsea olsun messi çok defalar premier league takımlarıyla maça çıkıp çok defalar içlerinden geçmiştir.

neyi tartışmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, verilecek ayar bile yok, tadım kaçtı bye.
  • uluslarası turnuvalar ile ligleri birbirine karıştıran insanların kabul edemeyeceği olgu.

şampiyonlar ligi'nde haftasonu eibar'a karşı 3.5 kilometre koşup oynamak ile, en az koşan adamın 8 kilometreleri zorlayabildiği, hayvan gibi adam adama ve alan savunması üzerine kurulu, tekniğe bile birincil önem vermeyen ve mücadele odaklı bir ligde messi gene öyle barcelona'daki gibi oynar diyen kişinin futbolu geçtim, basit mantık yürütme kapasitesi yoktur.

edit: 1.84 boyundaki sergio ramos'u 1.90 sanan tipler tabii messi'nin premier lig'de estireceğini düşünür. ha çok iyi oynar, her sene bir 20 asist 15 gol barajını aşabilir, ama öyle ballon d'or falan performansı çıkaramaz hayatta
  • neden herhangi bi avrupali messiye meydan okudugunda su video aklima geliyor?
  • söz konusu messi ise otur ve izle. ramos gibi adamların içinden geçiyor(1.90 civarı). premier'de de geçer bence.
  • salah'ın bile tanrı muamelesi gördüğü ligde messi zorlanır, haklısın osman abi. iki çay, bi kivi çek bize.