şükela:  tümü | bugün
 • turkiyede "atanin izindeyiz, atanin hastasiyiz, atam benim sahanesin sen mavi gozun gibisi var mi heeeyt be" gibi soylemlerinden de anlasilacagi uzere "ataya yakin durayim belaya uzak olayim" modelini benimsemis bir olusumdur.
  masonlukla dogrudan iliskilendirilen lionsluk genellikle devlet hastanelerine dializ makinasi rontgen cihazi almak bos vakitlerinde de okullara ata kosesi acmak faaliyetini ustlenir.

  ata ile dializ makinesi arasinda alaka kuramayan ve uluslararasi organizasyonun "atam da atam, ne guzel atasin sen oyle" gibi sahte celik eriscimodeli sempatizanlik yapmasina anlam veremedigimden tam olarak tani koymakta zorlaniyorum ben bu fenomene.genelde yasini basini almis is guce karismis prezentabl, rantabl insanlar boy gosterir bu lions da.

  lions a lion yetistirmek uzere, leo ve turkiyeden baska fazla ulkede gorunmeyen lioness gibi acilimlari vardir(ama sanirim lioness haremlik selamlik dangalkligini kaldirdilar)

  beni krallar gibi agirladiklari bir adet yurtdisi kampina gondermeleri disinda dunyaya faideleri dializ makineleridir.
 • ayrica kendi iclerinde evde kalmis, dul kamis, bekar kalmis kisiler belirlenip koca, es aranir, adim gibi biliyorum.
 • arada bir sourtimes mailing list'e "noronlarimdan supheliyim bir kac nesildir" subject'li mail attiklari da gorulmustur, yadsinmamistir.
 • 8 ekim dunya lions gunu olarak bensimsenmi$tir .etkinlikler duzenlenmeye cali$ir bu kadinlar bu gunde .
 • masonluğun 3.ligi
 • açılımı liberty intelligence our nations safety olan amerika kökenli dernek. masonlukla bir ilgisi yoktur ancak hernedense bununla ilişkilendirilir. lions klüpleri we serve yani hizmet ediyoruz ortak sloganı etrafında birleşmiş topluma doğrudan hizmet götürmeyi amaçlayan klüplerdir ama son on senede artık şakşakçılıktan başka birşeyin pek yapılmadığı ve parayı verenin düdüğü çaldığı orta yaş hatunların modern kabul günü haline gelmiş oluşumlardır. (bkz: yazık)
 • bir dire straits şarkısı
 • yurt disi kamplari sayesinde hayatimi degistiren olusum.bu kamplari herkese siddetle tavsiye ederim. takdir ettigim, uyesi olmasam da fikrimin yukaridakilerden daha olumluya cevirdigim topluluktur lions. ingilizce bir sinavla gonderdikleri danimarkada, 3. yilima giricem. (bkz: bokunu cikarmak)
 • (bkz: young lions)
 • lions'un en hayırlı ve en güzel aktivitesi diyaliz makinesi falan değildir. bizzat "gençlerarası değişim programı"dır. bu programla yurtdışına gönderilen gençler, kendilerine bir şey katarlar, yurtdışı görmüş olurlar, birçok ülkeden bir sürü arkadaş edinirler, o arkadaşlarından da görgü kazanırlar. ülkelerine döndüklerinde artık o kişiler bilip bilmedikleri konularda bir şeyler yazıp hiç bilmedikleri konularda atıp tutmayan insanlardır. ayrıca sivil örgütlenmenin önemini kavrayan gençler, 2-3 yıl sonra ülkeye şeriat gelirse en azından atalarına "ben örgütlendim, örgütlü çalıştım ama bunu anlamayan öküzler yüzünden emanetini koruyamadık" diyebileceklerdir.