şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün istanbul'da hatta bildiğin maltepe'de bulduğum para. 2 lipa buldum hemde. 2005 basımlı. çok ilginç değil mi lan?
 • pendik sapanbağlarda boşnak mahallesinde bulunan süper boşnak meyhanesi..
 • istanbulun fiyat kalite oranlarsanız, en iyi meyhanelerinden birtanesidir. haftasonları takribi gidiş dönüş 2 saatlık yoluna rağmen gidilir. on numara yemekleri vardır. ikramı muazzamdır. fiyatı da cücük kadardır. reklam gibi oldu sanırım ama öyle cidden. 50 küsür bira 3 porsiyon kuru et, 2 porsiyon güveç, 3 porsiyon köfte, meyva, helva, türk kahvesi, çay salata yoğurt ıvır zıvır yiyip masadan 350 tl ye kalkarınız, başka yerde de o parayı sadece biraya verirsiniz öyle bi yer işte
 • ankara'da yaşayanlar, özellikle dikimevi'nde oturanlar için şiddetle tavsiye edeceğim dondurmacı, keçiören'de, gölbaşı'nda, batıkent'de veya nerede oturuyorsanız oturun, hiç fark etmez, gelin mutlaka burada bir defa dondurma tadın, naneli çikolatalısından incirlisine, fındıklısından cevizlisine, kestanelisinden kavunlusuna, portakallısından tropik-dağ meyvelisine ne ararsanız var. yeri ise cebeci camisine çıkmadan önce yokuşun başında, hemen köşede.
 • pendik sapanbağlar'da bulunan süper 'boşnak meyhanesi'. kiremitte et ve muhteşem patates kızarmasıyla dimağlar da yer eder. hesap kallaviyse önden ballı muz ile likör eşliğinde kahveye doyum olmaz. muhabbet ve ortam süperdir. iç tasarım ayrıca takdire şayandır. kuru et burada yenir. ibraam abi ortamın gülü olup 'allah kuraam çarpsın' diyerek ortamı şenlendirir. garsonları pek sıcak kanlıdır. gidin ve o ortamı yaşayın.
 • pendik sapanbağlarında mükemmel bir meyhane.

  uzun araştırmalarım sonucunda buldum. öncelikle kuru et harika. hayatımda yediğim en iyi kuru et diyebilirim. bosna'dan geliyor diye duymuştum, gayet olabilir. hatta o kuru etten eve de alabiliyorsunuz ve almalısınız da o kadar diyeyim. onun dışında pjleskavica adında harika bir köfteleri var. tek büyük bir köfte. içinde kuru et ve kaşar parçacıkları var. güveçte geliyor. altında soğan ve patates yatağı, üstünde eritilmiş kaşar ile. muazzam. onun dışında kuru etli bulgur pilavı cidden çok lezzetli. ikram olarak ballı fındıklı muz geliyor en son, daha güzel final olamaz. yani ben daha o meyhanede lezzetsiz hiç bir şey yemedim. alkolü geçtim, sırf yemek yemeye bile taa pendiğe gidebiliyorum.

  ayrıca fiyatlar da meyhane standartlarına göre inanılmaz iyi. bugünkü menümüzü yazayım siz karar verin.

  3 kişi :

  adam başı 1'er porsiyon köfte
  duble kuru et
  duble bulgur pilavı
  eski kaşar
  haydari
  6 bira

  toplam 140 lira. adam başı 47 liraya geliyor. hem de ben oldukça obur ve pisboğazlı bir insan olmama rağmen hareket edemeyecek kadar tıkanıyorum öyle düşünün. o paraya sadece 2 bira içeceğiniz dolu mekan var.

  ha bir de hazır reklamını yapıyorum, mekan hakkında da bilgi vereyim. mekanda bir avcılık teması hakim. sarı ışık ve ahşap masaların etrafında hayvan derileri, tüfekler vesaire görebilirsiniz. ayrıca bosna ekolü çok yoğun. ve ağır fenerbahçeli abiler. fenerbahçe ve novi pazar atkıları var. che ve atatürk'ün fotoğraflarını da görebilirsiniz.spor hakimdir. at yarışı genelde. o yoksa futbol, o da yoksa basketbol. inceden bir zeki müren çalar sürekli bir de. ayrıca oradaki ibrahim abi'yle mutlaka bir sohbet edin. detay vermiyorum, sohbet ettikten sonra anlayacaksınız zaten ne demek istediğimi.

  uzun lafın kısası, pendiğe psikopatça uzak değilseniz mutlaka gidin. kuru ete karşı özel bir ilginiz varsa, çok uzakta olsanız da gidin. gidin ve sevin burayı.
 • dün gittiğimiz kızlı erkekli 10 kişilik grup olarak acayip eğlendiğimiz pendik sapanbağlarda bulunan meyhanedir lipa meyhanesi.

  mezeleri kuru eti yemekleri hizmeti herşeyi süper fiyatlar inanılmaz uygun 10 kişi tıka basa ye iç eğlen

  içkisinden yemeğine tatlısına salatasına çayına kahvesine toplam 500 tl bile ödemedik.

  kişi başı 47-48 tl ye denk geldi.herkese tavsiye ediyorum unutmadan muhakkak rez. yaptırın çünkü akşam 6 itibari ile dolmaya başlıyor.
 • haftanın her günü dolu mükemmel meyhane, bulgur bulgu pilavı, kuru eti, güveçte köftesi ve soganı mükemmel olan mekan , inşallah sabanabaglardan kopmaz aynı kalite ve kitleyle devam eder.ikram olarak ballı muza alternatif düşünülmeli olan var olmayan var
 • ankara cebeci'deki dondurmacı olan lipa zerre esnaflıktan anlamayan bir yerdir.

  bu adamlardan geçenlerde yarım kilo dondurma aldım. yanına da üç tane kendileri külah koydular. akşam dondurmayı yedik evdekiler tekrar külah al kalanı da yiyelim dediler. önce nazlandım sonra gittim neyse. daha önce aynı yerden parasıyla külah aldığım için yanıma bozuk para da alıp çıktım.

  gidince kasadaki saf adam veremiyoruz külah dedi. e dedim daha önce kaç kere aldık nasıl veremiyorsunuz. dondurma alınca ancak verebiliyoruz dedi. sabah yarım kilo dondurma almışım üç tane külah veriyorsun yeterli mi sence dedim. evet ama şu an az kaldı bir de dedi. az kaldı dediği de akşamın dokuzu olmuş dünyanın külahı var orada. dedim iyi peki bir daha gelmeyin diyorsunuz yani dedim ama öyle tehdit ederseniz olmaz dedi. tehdit etmiyorum o zaman bugüne kadar yanlış yapmışsınız dondurma almadan külah satmıyoruz deseniz zaten gelmem dedim. bir şeyler geveliyordu çıktım gittim.

  böyle bir ticari zekaları var işte. yılda oradan nereden baksan 250-300 liralık dondurma alıyoruzdur. 3 külah için ondan oldu. hem gitmiyorum hem eşimi dostumu göndermiyorum.