şükela:  tümü | bugün
 • cep telefonu duymazlığına iyi gelen bir ilaç, isteyenlerin günde 250 m. alarak telefon çalmadan onu algılayabilecekleri de prospektüste yazanlar arasında... uzmanlar lipom kullanan kişilerden bazılarının sebat ederek telsiz kanallarına bile girebildiklerini söylüyorlar... sarsıcı...
 • yağ dokusu tümörü.
 • zaman icinde kendi kendine doguran yag kistleri.
 • beş yıldır birlikte yaşadığım ve artık bir bütün olduğumuza inandığım anda ayrıldığım parçam...
  mutlu-mesut yaşayıp giderken ve hiçbir işime engel olmadan sırtımda barınırken aile meclisinin kararıyla infaz edildi bu toparlak ve sempatik yağ kütlem... alanındaki en iyi doktorlardan birine yaptırmak beni mutlu etse de ameliyat sonrası, sıvının içinden bana bir bakışı vardı ki; kelimeler yetmez anlatmaya!
 • dünyanin en büyük sivilcesi'nde incelenen oluşum.
 • vücudun olur olmaz yerlerinden fırlayan, hiç de estetik olmayan yağ bezelerinin tıp dilindeki adı. herhangi bir hastanede lokal anesteziyle yarım saatlik bir operasyonla aldırabilirsiniz.
 • kafa derisinde olması kişide ciddi bir endişe yaratmakta ve acaba beynimde tümör mü çıktı kaygılarına yol açmakla birlikte, deri dışında bir yere uzanmamış ise çıkarılması zorluk teşkil etmemektedir.
 • sağ koltuk altımın bi 20 santim aşağısında aşağı yukarı ceviz iriliğinde bi tane bulunmakta bundan. geçen sene fark ettim ve ilk anda bi panik oldum. hemen doktora gittim ve ultrasonla bakarak bunun lipom olduğunu söyledi.

  zararsızmış. vücudun başka yerlerinde de çıkma ihtimali yüksekmiş. alsak bile yeniden aynı yerde çıkabilirmiş. estetik açıdan rahatsız etmiyorsa sorun etmememi söyledi. şimdilik kardeş kardeş takılıyoruz.
 • yağ bezesi veya kisti olarak bilinen(halk arasında) tümörün adı. vücudun neredeyse her yerinde çıkabilme ihtimali olsa da genelde yağdoku hücrelerinin bol bulunduğu bölgelerde çıkar. genellikle bir dönem büyür ve sabit bir biçimde kalır. herhangi bir sinir veya damara baskı yapmadığı sürece zararsızdır, estetik kaygı yaratır bunun dışında tabi.

  son yıllarda yapılan araştırmalarda lipom oluşumlarının nedeninin genellikle genetik faktörler olduğu söyleniyor. evet, doğru. örneğin aynı aileden 4 erkeğin 1 sene aralıkla ensesindeki yağ tümörünü aldırmak için geldiğini gördüm. bu da bu kanıyı onaylayan bir örnek oldu şahsım için.

  gene de vücudunuzda çıkan yumruların lipom olduğunu siz değil, işin ehli bir tıp doktoru anlar. siz gene de bir doktora görünün isterseniz*.

  (bkz: lipoma)
hesabın var mı? giriş yap