şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insan vucudundaki yaglarin alinmasi icin bir yontem
  ayrica (bkz: men in black) (bkz: fight club) (bkz: douglas coupland)
 • bir operasyonda sadece 10 kilo alınabildiği için aşırı kilolu (bkz: obez ötesi) kişilere tavsiye edilmeyen tedavi biçimi. ayrıca, yağ emiliminden sonra 6 ay süreli rejim uygulamak gerekiyormuş ki vücüt kendini toparlasın.
 • yağ emilmesi. (ingilizce lipid= yağ , suction=emmek)
 • vakumlama islemi sirasinda sadece yag obeklerinin degil bilimum kilcal damar sinir vs. gibi civarda ne varsa hupleyen bu nedenle deri altinda yer yer cukurluklara ve daha onemlisi hissizlesmeye neden olan bir operasyon. ayrica doktorlar da yapilmasini pek onermezler.
 • iceriginde sut de bulunan alkolsuz meyve kokteyli.
 • operasyondan sonra, alınan kiloların düzensizleştirilmiş doku yapısı itibarıyla ordan burdan pörtleyerek, selülitten çok daha korkunç gözükmesini, eski halinize duacı olmanızı sağlayacak işlem
 • sanırsam bir aleti işlemin yapılacağa bölgeye saplayarak yapıyorlar.

  tv de babamla kanal geçerken bir kanalda kadın masaya uzanmış lipposuction yaptırıyordu sanırım. doktor elindeki bir şeyi kadının bacağına saplayıp saplayıp çıkarıyordu babamla bunu görmemizle aynı anda "laaaaaaahagahaagannnnn!!!" diye çığlık atarak kanal değiştirdik. ya bi insanın bunu kendine yaptırabilmesi için çok ciddi diyorum deli olması lazım. bohça kadar götüm olsa gene yaptırmam ne lan öyle...ııghhhh içim ürperdi yine...
 • yeterince deneyimli kişilerce yapılmadığı taktirde, insanların ölümüne de yol açabilen yağ aldırma yöntemi.
 • alınan yağlardan kurtulunmuyor çünkü o yağaları vucut biriktiriyor. yani emir oalrak okadar yağ durmak zorunda vucudda. götten alırsınız göbeğe gelir ordan alırsınız başka yere gider. boş bi uğraş. ayrıca yağ dokuda sanırım leptin diye bir horman mu ne var. bu eksik olduğunda insan kendini aç hissediyor.(vucud yaı tamam lamaya çalışıyor) bu yüzden o yağlar alındığında insan aç hissediyor ve gene yiyior. kıçı başı deldirmeden iyice düşünmek gerek. akapunktur da aynı. kilo verilecekse tek yol yemek için değil gerçekten acıkınca yemektir.yok 1 haftada 10 kilo verdim onu ettim bunu ettim hikaye, bende içerim müsili sıça sıça veririm okadar kiloyu önemli olan sağlıklı bir şekilde o şekle ulaşmak.
 • liposuction, deri yüzeyinin altından cerrahi müdahale ile yağ dokusunun vakumla alınmasıdır. vücudun herhangi bir bölgesindeki yağ miktarını azaltmakta kullanılır. zayıflamaya yönelik bir müdahale değildir. bölgesel olarak dolgunluk azaltmada kullanılan bir yöntemdir. vücudun çok fazla bölgesinden ve çok fazla miktarda yağ alınırsa şiddetli travma, deri yaralanması, deride torbalanma gibi sonuçlar oluşabilir.bu işlem genellikle 1-2 saat sürer, bölgenin büyüklüğüne ve emilecek olan yağın miktarına göre değişir. buna göre de anestezi yöntemi belirlenir. işlem yapılacak alan ve emilecek yağ miktarı çok fazla değil ise lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) yapılır. eğer alan büyük ve yağ miktarı fazla ise genel anestezi yapılır.işleme, deride ufak bir kesi yapılarak başlanır. bu kesiden deri altına bir ucu vakum makinasına bağlı olan 'kanül' adı verilen küçük tüpler sokulur. yağ tabakası içinde ilerlenir ve yağ vakumlanmaya başlanır. liposuction sırasında yağ ile birlikte vücut sıvısı da kaybedilecektir. bu sıvının kişiyi şoka sokmayacak miktarda olması gerekmektedir. ameliyat sonrasında müdahale uygulanan bölgeye elastik çorap giydirilip kanama ve ödem oluşması önlenir. yağ vakumlanan bölgeler şiş ve kanamalı gözükecektir ve geçici bir süre o bölgede duyu kaybı olacaktır. iyileşme yavaş ilerlemektedir. 2-4 hafta ağır işlerden kaçınılmalıdır. 1-2 ay içinde şişlikler ve renk bozuklukları normale dönmeye başlar. bu süre 6 ayı da bulabilir.