şükela:  tümü | bugün
 • iliskide illa kadin rolu ustlenecek diye bir kaygisi olmayan ama agirlikli olarak kadinsi ozellikler tasiyan lezbiyenlerdir. sanilanin aksine her lezbiyen iliskide bir taraf kadin bir taraf da erkek rolundedir gibi bir sey yoktur. kisiden kisiye degisiklik gosterir. rol paylasimina karsi olanlar vardir. diger taraftan butch gorunumlu kisilerin pasif rol ustlendigi de gorulebilir. gayet de normaldir. hayatta her sey mumkundur.
 • türkçe'ye rujlu lezbiyen olarak çevrilebilecek, cinsel kimlikle ilgili bir terimidir.

  bu terim, lezbiyen bir kadının bakımlı olduğunu ifade eder. ilişkide illaki kadın rolü üstlenecek diye bir kaygısı olmayan ama ağırlıklı olarak olarak kadınsı özellikler taşıyan lezbiyenlerdir.
  lipstic lezbiyen, yalnızca kişinin dışarıya yansıttığı görüntü ile ilgilidir. kişinin eşcinsel ilişki içerisinde üstlendiği cinsiyet rolünü ortaya koymaz.
 • fiziksel olarak ruj, topuklu ayakkabı, etek/elbise gibi toplumda feminenlikle özdeşleştirilen nesneleri dolabında bolca bulabileceğiniz; ilişkide kadın ya da herhangi bir rol üstlendiği, erkeksi tiplere ilgi duyduğu varsayımına ulaşmanın yanlış olduğu gay hanfendiler. lezbiyenler tarafından heteroseksüel göründükleri için homofobiyle uğraşmak zorunda kalmadıkları, gerçek lezbiyenler olmadıkları falan filan şeklinde eleştirilirler zaman zaman. ayrıca bu lipstick bayanlarımızın en çok şikayet ettikleri konulardan biri toplumda gaydarı aşırı güçlü kişiler dışında tanınamamaları ve dolayısıyla partner bulmalarının zor olmasıdır.
 • lesbians kategorisi altında bulunan porno filmlerin vazgeçilmez lezbiyenleridir.
 • en sevdiğim..
 • her lezbiyeni kısa saçlı, küçük memeli, maskülen görünümlü, kalın sesle konuşan zannedenlere karşı oluşturulmuş bir lgbt terimi.

  i kissed a girl and i liked it
  the taste of her cherry chap stick.