şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 30 dakikadır her yerde linkini görmeye başladığım, "bulut bilgisayar" mantığında çalışan yeni website. oyunların çok daha kaliteli bir şekilde oynanacağından bahsediliyor. beta kullanıcısı olmak için kayıt olduktan sonra 3 arkadaşınızı referans linkiyle kaydetmenizi istiyor. o 3 kişi bulduğumda anladığım kadarıyla girdiyi düzenleyeceğim.

  refsiz link

  edit: 3 ref toplandı, refli linki kaldırdım.

  edit 2 ve gözlemler:
  - speed test'de hız 881 mb/s kadar çıktı, deneme sürümünde size 24 saat ve 50 gb veriyor (24 saat program açık olmasa dahi işliyor. gerçek zamanlı yani)
  - ben bu mantığı geceleri ofiste ki pc'ye evden bağlanıp dizi izlemek için kullanıyordum, bunu da oyun oynamak için geliştirmişler.
  - oyun performansını deneyemedim maalesef ama deneyen arkadaşlar var memnun olduklarını söylüyorlar.
  - biraz internette surf yaptım, dizi*izledim arada bir oluşan çok kısa çaplı gecikmeler var, beni rahatsız etmedi.
  - youtube'da 4k video denedim hiç takılmadan izledim, hatta gri reis yardırdı baya.
  - cs 1.6 oynamak için indirdim, oyunun menüsüne girdim fakat indirdiğim yerden kaynaklı olarak ne server'a ne de botlarla girebildim - yani oyun için performans açısından bilgim yok -
  şimdilik çıkarımlarım bunlar düzenli olarak kullanmaya başlarsam eklemeler yaparım
 • ttnet ile tecrübe ettim kendisini, kota dolana kadar gık demedi 1080p 60fps stream ayarları ile takılmaktan ölecek bir laptopta oyun, video, internette gezinme her şey iyiydi, kota dolunca ayarları 720p 30fps olarak aynı performansta alabildim, türkiye için genelde almanya sunucusuna bağlanıyor, uzun bağlantılarda arada takılma vs dışında çok sorun yaşatmıyor, takılınca sadece stream ayarlarını değiştirip beş on saniye içinde devam edebiliyorsunuz. ülkemizde %100 verimle olmasa da yeterli bir performansı var ileride çok daha kullanışlı olacağı kesin gibi.
 • 10 yillik pc'me oyun kolu takip tv den konsol gibi kullanmama olanak saglayan program.bence bilgisayarlarin gelecegi budur.internet gelisip ucuzlarsa 5g ile telefonlarimizda buluta donebilir, sadece video oynatacak kadar donanima sahip telefonlarla masaustu bilgisayar performansi alabilir ve pil tuketimi normal bir telefondan daha az olur, super bir sistem gercekten.
 • tutmayacak sistem. bende çok ümitliydim ancak bunun daha iyisi ve fikir babası (bkz: onlive)a ne olduğu meçhul.