şükela:  tümü | bugün soru sor
  • simdiye kadar oynadigim en karmasik ve hastalikli rpg'lerden biri. dunyada hic bir kadin kalmadiginda nasil bir ambiyans olurdu diye merak eden biri tarafindan yaratilmis bir oyun. cocuklara karsi siddet, intihar, tecavuz, bagimlilik gibi agir temalarin etrafinda dönen ve cok cok cok karamsar bir hikaye.

    lisa the first'in ruhani devam oyunu

    lisa the joyful diye bir de ek paketi vardir.
  • post-apocalyptic bir diyar olan, her türlü ahlaksızlığın, şiddetin ve yozlaşmanın alıp başını gittiği, erkeklerin çoğunluğu oluşturduğu olathe'de, babasından şiddet görerek büyümüş, ölen kız kardeşi lisa'nın acısını taşıyan, uyuşturucu bağımlısı, orta yaşlarında melankolik kahramanımız brad armstrong'un tesadüfen bulduğu kundaktaki bebekle başlayan hüzünlü, komik ve absürt hikayeye sahip, macera ve rpg temalı oyun. bu türün oyunlarıyla pek ilgilenmesemde, hikaye ve oynanış olarak beni içine çekmeyi başardı.
  • hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan biri.
  • hikayesi çok ama çok iyi olan underrated bir oyundur bu. hayır öznel bir yorum yapmıyorum. hani bazı eski oyunlar vardır günümüzdeki serilerine taş çıkarır (bkz: fallout) (bkz: baldurs gate) işte buda öyle bir oyundur. adamlar bizim olayımız grafik veya engine falan demekiş bizim olayımız hikayedir diyip böyle bir oyun yapmışlar. günümüzde çokça rastladığınız popüler skynet veya benzer post apokaliptik ufo and space stuff gibi konulardan çok daha farklı bir konu işlemiştir. oyunda gerçekten some fucked up shitle karşılaşabilirsiniz. insanı vuran ağır bir oyundur. ama bir okadarda taşşak muhabbeti vardır. hem eğlendirir hem de hayattan soğutur. hem turn based olması hem de rpg olması birde üzerine sayko müzikleri ve sağlam hikayesi oyuna 5 üzerinden 4 yıldız vermemi sağlamıştır.