şükela:  tümü | bugün
  • bu insanlar mezun olduktan sonra ortalamaları düşük olduğundan (bkz: yüksek lisans) veya (bkz: doktora) yapmak için (bkz: ales) 'ten 105 almaya çalışırlar (bkz: are u cola) ingilizceleriyle (bkz: yökdil) , (bkz: yds) 'den 55'i ne kadar geçeriz diye kıvranırlar. dönüp baktığınız zaman değiştiremeyeceğiniz tek şeydir lisans ortalamanız.

tanım: kendi yapamadığı için bok atan, kesinlikle uzak durulası ve asla dinlenilmemesi gereken cahil insandır.
  • kopya çekerek yada sınav sorularını bir şekilde üst sınıflardan öğrenerek sınava girmiş öğrencinin ortalaması hali ile yüksek oluyor.

kimi neye göre nasıl kıyaslayacağız?
  • her alan için geçerli olmasa da, yazılım gibi alanlar için geçerlidir.
  • hee ya, hep karadelik fotoğrafı yüzünden pampişko.
  • ne işe yarıyor söyle bakalım ? şu bir gerçek yüksek bir ortalamanın bir zararı olmaz ama faydası ne olur ? konu özel sektörse yeri gelir diploma bile sembolik kalır. iş bilir iş bitirir olmaktır mesele. konu kamu kurumuysa onu bilemem.
  • zonguldakta 4.00 yapsan nolacak?

doğru demiş insandır, iş işten geçmiş, temel bilimlere giriş ayarındaki basit öss'de odtü boğaziçi ayarında bir şey kazanamamışsın sonrasında derslere kassan nolcak, ye iç gezmene bak zaten işsiz olacaksın.

taşaklı yerde okuyosan da ortalama kasıp profesör mü olacaksın? o da atanırsan yalayıp, maaşı 7-8k, saçmalık.

sen vasat okulda ortalama kasıp yatay matay geçmeye çalışan, belki yıldızda yüksek lisans yaparım diyen çocuk, gez eğlen sadece ingilizce konuşmayı öğren o vasat diploman 4.00 olsa da bir boka yaramayacak. yani cambridge, harvard akarım diyecek götün varsa bilemem.
  • bazı meslek dalları için geçerli durum, bazıları için tam tersi. tek bir alana sınırlamamak lazım ama biz sınırlamalara bayılıyoruz.
  • bunlara kesinlikle uzak durulası ve asla dinlenilmemesi gereken cahil insan diyenler siktiriboktan anadolu üniversitelerinde asistanlık için kadro falan kovalayan tipler olur genelde.
  • iş hayatında yaramaz, doğrudur. kimse size diploma notunuzu sormaz lakin lisans üstü eğitim ve özellikle de yurtdışı için hayati öneme sahiptir.
  • bir şirkette finans bölümünde çalışıyorum. işe girerken değil not sormak diplomamı bile sormadılar. işi biliyor musun ? biliyorum. gel başla bu kadar.