• kopya çekerek yada sınav sorularını bir şekilde üst sınıflardan öğrenerek sınava girmiş öğrencinin ortalaması hali ile yüksek oluyor.

kimi neye göre nasıl kıyaslayacağız?
  • her alan için geçerli olmasa da, yazılım gibi alanlar için geçerlidir.
  • hee ya, hep karadelik fotoğrafı yüzünden pampişko.
  • ne işe yarıyor söyle bakalım ? şu bir gerçek yüksek bir ortalamanın bir zararı olmaz ama faydası ne olur ? konu özel sektörse yeri gelir diploma bile sembolik kalır. iş bilir iş bitirir olmaktır mesele. konu kamu kurumuysa onu bilemem.
  • bazı meslek dalları için geçerli durum, bazıları için tam tersi. tek bir alana sınırlamamak lazım ama biz sınırlamalara bayılıyoruz.
  • bunlara kesinlikle uzak durulası ve asla dinlenilmemesi gereken cahil insan diyenler siktiriboktan anadolu üniversitelerinde asistanlık için kadro falan kovalayan tipler olur genelde.
  • iş hayatında yaramaz, doğrudur. kimse size diploma notunuzu sormaz lakin lisans üstü eğitim ve özellikle de yurtdışı için hayati öneme sahiptir.
  • en önemlisi okuldur. itü zırtapoz mühendisliği mezunu her zaman itü mezunu olarak kalır.
    sonra bölüm gelir, erzurum üni bilgisayar mühendisliği mezunu olsanız bile bilgisayar mühendisi olursunuz.
    son olarak bölümde aldığınız puan gelir ve tek kullanıldığı yer yüksek lisans başvurusudur.
  • yerli malidır. yurticinde liyakat denen bir olayimız var! ortalama hic bir ise yaramaz, dayı faktorü ağır basar. ama yurtdisinda yuksek lisans yapmak veya uluslararasi burs alabilmek için ortalama önemlidir. fazla dikkate alamaya gerek yok bunları.
  • özel sektördeyim. bırakın ortalamayı diplomamı, geçici mezuniyet belgemi vs hiçbir şeyimi daha okuldan almadım ve mesleğimi yapıyorum. demem o ki söyleyen kişi oldukça haklıdır. söylediklerini ciddiye alın.
499 entry daha
hesabın var mı? giriş yap