• başınıza bir iş geldiğinde, lise arkadaşı nerdesin diye sorar; üniversite arkadaşı nasıl oldu diye.
  • başınıza bir iş geldiğinde, lise arkadaşı " senin kafana sıçıyım yaraaam" der; üniversite arkadaşı "bunu nasıl yapabildin? inanamıyorum sana" der
  • mezun olduktan sonra genelde ikisiyle de görüşülmez.
  • her ikisi de bir anaokulu arkadaşı samimiyeti taşımaz.
  • ikisinin yeri de ayrıdır. lisede kurduğun sağlam dostluklara üniversite ortamında edindiğin dostu / dostları ekleyebilirsen ne mutlu sana.
  • lisede insan birbirinin en dengesiz, en salak halini gördüğü için lise arkadaşlıkları daha bir sağlam olur. karşı taraf hayatı boyunca bir daha o denli ergen olmayacaktır çünkü. en kötü halini görüp arkadaşlığa devam ettiğin insanı ömür boyu hayatından çıkarmazsın.
    üniversitede ise kafa dengi adam bulursun. eğlenirsin, gezersin, tozarsın ve üniversite bitince o eylemler de son bulur.
  • gündem oluşturmak istediğinizde lise arkadaşı inci sözlük'ü üniversite arkadaşı ekşi sözlük'ü kullanır. gerçi ekşi sözlük'ün yönetim kadrosunda özellikle hukuk kısmında liseliler var ama neyse bu konu dışı
  • bana kalirsa hicbirinden bir sikim olmaz ama illa biri secilecekse lise arkadasi derim.
  • lise arkadaşı evlenilecek, üniversite arkadaşı eglenilecek kizdir.

ama bahsi geçmeyen yurt arkadaşı ahiretliktir.
  • universite arkadaslarinla icip sicip sarhos olup dagitirsin, lise arkadaslarinla eglence anlayisin birbirinizi sarhos edip kusturmak, iddiaya girip kaybedeni ciplak sitede kosturmak gibi bir kademe daha civiktir.
hesabın var mı? giriş yap