• değerlidirler. hele ki 35 sene sonra buluşmaya başlanırsa ayrı bir değerli oluyor.
  • unutulmaz ama bir o kadar da görüşmeye yanaşılmaz.
    hatıralar ve arkadaşlıklar bozulmadan öylece kalsın ister kimi insan...
  • eski anadolu lisesi sınıfı 24 kişi yer biraz muhafazakar bir yer, sol tandanslı 4 kişiyiz, aşırı sağ 7 kişi var ama böyle ocağa yardım toplamalar felan.

diğerleri ise sağa yatık orta yolcu ya da ne olduklarını belli etmiyorlar.

soldan bir arkadaş pkk sempatizanı, aramızda herkes grup yorum, kızılırmak dinliyor ama bu arkadaşta hafif devlet nefreti ve kürtçülük mevcut....

bugün ise sağcı 7 kişiden 5 tanesi chp'li (facebook) en azgını rakı ile pozlar veriyor. bir tanesinin gezi olaylarında yaptığı paylaşımlar var ki bu adam ben üniversitede dine yöneleceğim felan demişti. sağcılardan bir tanesi fetö'den firari. orta yolcularda akp'li çok fazla...

şimdi asıl feci kısım olan solculara geçeyim...

o zaman kürtçü olan arkadaş ise ülkü ocağı başkanlığı yapıyor (aktif).

diğeri bir arkadaş zamanında taraf maraf genç siviller derken iyice kürtçülüğe kaydı.

diğeri devlet memurluğundan mütevellit aşırı akp'li.

ben zaten kendimin a.q. benim ne olduğum belli değil.
  • yıllar sonra lisede çekilmiş benim bile unuttuğum fotoğrafı gönderen arkadaşlardır. duygulandırır.
  • üniversite arkadaşlarına kıyasla daha çok görüştüğüm kişiler
  • üniversite arkadaşı ne lan? lise arkadaşlarımla kurduğumuz motor kulübü var, üniversiteler farklı da olsa buluşuyoruz arada gerçi motoru iki sene önce sattım, artçıyım anlayacağınız.
  • surekli "ya bak kesin bulusuyoruz artik gorusmeyeli cok uzun zaman oldu " muhabbeti yapilip hicbir zaman bulusulamayan arkadaslardir
  • şu an pek kimseyle iletişim içerisinde olmasam da sevdiğim arkadaşlarımdır. bir süre sonra şehir değişikliği, iş güç, yolların veya fikirlerin ayrılması gibi çeşitli sebeplerden dolayı bir şekilde iletişim kopuyor.

bu durum lise arkadaşlıklarına özgü bir durum değil bana göre, ilk okul ve üniversite arkadaşlarında, eski iş arkadaşlarında da aynı şekilde oluyor.

gene de hatırlandığında güzel anılar olarak kalıyor :)
  • bir kısmı ile hafta üç gün oturup birşeyler içtiğimiz ekiptir
  • hiçbiriyle görüşmüyorum bir eksiklikte hissetmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap