şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vardı böyle bir şey, hala sürüyor mu bilmiyorum (liseli yazarlar göreve). harley davidson botlar mesela bir statü göstergesiydi, en kaba en püsküllü botu kim giyerse en üstün o oluyordu. şimdi dönüp bakınca garipsedim birden...
  • bizim lise döneminde converse statü belirtisiydi. converse alan herşeyi alabilirdi. kantinden istediği zaman tost yiyebilen tayfaydı bunlar. tikilik kanı akardı damarlarında genel olarak.

merakın altında şu yatıyordu bence. diğer kıyafetler okul üniforması olduğu için ergen kişisi ancak ayakkabı özelinde bir farklılık gösterebilirdi. bu kadim süreç insanoğlunda ergenlik daim olduğu sürece sürmüş ve sürecektir..
  • ben ergenliğe erken girdim sanırım. milletin lise 2'de yaşadığı özentileri, ergenlik bunalımını ve akneleri ben orta 2'de yaşadım. basketbol oynamamın da verdiği etkiyle bende spor ayakkabı özentisi vardı aşırı derecede. havalı, şişirmeli falan ayakkabılar yeni çıkmıştı. rüyamda bile ayakkabı görürdüm. gider mağazanın camına hayran hayran bakardım. babam bazen iş bulur çalışır, bazen iş bulamazdı. kredi kartı bilmem ne de yok. nerden alacak adam. okul takımındaydım ve maçlarda - o zamanların fakirlik göstergesi olan- okula zimmetli tiger marka bez spor ayakkabısını giymek zorunda kalmıştım.
  • (bkz: adidas tmac)