şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ortaokulda ışlenılenbı derste 'hayatın en kalıcı ve en gercek dostluklarının elde edıldıgı donem olarak gecen surecte edınılen ve gercek anlamda cıkar ve ayak kaydırma gozetmeksızın zaman zaman kıskanclık ve haset de olsa unıversıtede degerının anlasıldıgı dostluklar.
 • senelerdir üniversştede okuyan biris olarak söyleyebilirim ki lise dostluğu en silinmez, en kalıcı, en şahane dostluk biçimidir. nedenini, niçinini izah etmekte güçlük çekiyorum. ama mevcut çevreme bir de dönüp baktığımdan en kral, en sevdiğim, en aradığım insanların lise dostlarım olduğunu görüyor, aradan geçen onca ortam ve birlikteliğin ardından yalnız ve sadece lise dostluğunun sırrına erilmez biri bütünleştiriciliği olduğunu görüyorum.

  çok ddialı olmadan kendimce bu konuya şöyle bir açıklama getiriyor, kendi söylediğime kendim bile inanmıyorum: lise dostlukları süperdir, çünkü ortaokul dostlukları gibi oturmamış bir karaktere bina edilmez, lise dostlukları özeldir çünkü toplumca ne tam adam olmuşluğunuzun ne de ortak çevrenizce çocuk kabul edilmediğinizin söz konusu olduğu bir ortamdan doğmuştur. lise dowstluklarıo süperdir çünkü yaşanılanlar, edimler sadece o döneme ait bir ilkliğin hırtça heyecanından gücünü alır. lise dostlukları hiperdir çünkü lise içindeyken hem karşınıza aldığınız, hem de çılgınca sahiplendiğiniz bir kurumdur. baskı altında, güçlükler karşısında bir arada durmayı öğrenen sizler bunu unutmamay lisede dostlarınızdan öğrenirsiniz. lise dostlukları özeldir, çünkü tefal sen herşeyi düşünürsün.
 • hayattaki en önemli ilk deneyimlerin yaşandığı dönemin yoldaşlarıdır. belki yollar ayrılır sonra görmez olursunuz birbirinizi ama bilirsiniz baş sıkışsa dert olsa aranır akıl alınır. ferahlanılır. genelde iyi çocuklardır. bu güzellik lise yıllarının çıkardan uzak duyguları olsa gerek.bide..
  (bkz: lise aşkları)

  (bkz: bakıyorum duygusalız)
 • aranızdaki bağın asla kopmayacağı dostluklardır..ne kadar uzun süre arayıp sormasanızda görüştüünüz anda hala ilk gündeki duyguları hissederseniz..güzeldir.
 • lise mezuniyetinin uzerinden yillar gectikten sonra bile, bugun kiminle goruseceksin sorusuna 'liseden arkadaslarla' cevabini verebiliyor olmanin zevkini yasatan, asla bitmeyeceginden emin olunan tek sey.
 • kimileri için 1-2 arkadaştan öteye gitmeyen dostlukların bütünü... hepsi yavsakzaten.. o ayri...
 • lisede kalmasi gereken, yok, illaki surdurcem ben bu dostlugu, sozluge ba$lik olacak kadar yuce yerlere ta$iycam, yillarca zihnime yuk edicem diye tutturuldugunda boka saran, sac dokturen, tortu birakan dostluk ce$idi..
 • okuduğunuz liseye bağlı olarak değişkenlik kazanan olgu...