şükela:  tümü | bugün
  • sahsim icin malesef "bos kumeden" oteye gidemeyen akilda kalma durumu.

olamadi :(
  • son sınıfta, felsefe hocamızın hadi siz öss'ye çalışın deyip bizi boş bırakıp kendisinin boxer dergisi okumasından başka bir şeyin aklımda kalmadığı durum.
  • (bkz: alex)

felsefe hocamızın adı ali ihsan’dı. biz ona kısaca alex diyorduk. felsefe dersi deyince aklımda bunun kalması da beynim adıma trajedi.
  • bilgi nedir? sorusuna verilen "suje ile obje arasındaki bağdır" cevabı ilk aklima gelen.

kant, hegel, spinoza, ibn rüşd'e dair kalanlar cabası. eski türkiye'de liselerde felsefe vardı.

edit: imla
  • öğretmenimizin güzel mavi gözleri.
  • 'bu hayatta en mutlu insanlar çingenelerdir' derdi felsefe hocamız. vur patlasın çal oynasın kendi hallerinde yaşayıp gidiyorlar.
  • içkimi de içerim namazımı da kılarım diyen bir felsefe hocasının kendi düğün anılarını anlattığı dersler olmuştur. kendisi beş vakit namaz kılan biri ve kendini dindar olarak tanımlayan insandı.

onun dışında pek bir şey hatırlamıyorum. senin mantık aristo'da bile yok be hocam.
  • (bkz: arke nedir)

cevabını ben de bulamadım. felsefeyi bıraktım.
  • masa nerde ? orda işte hocam. nerde hani ? masaya vurulur .neden korktunuz hocam havadan nem kapıyosunuz
  • ultra yakışıklı melankolik hocamız...

sakız da çiğneyebilirdin derste, izin almadan dersten çıkabilirdin. sınavlarda kitap açabilirdin.
    herkes iple çekerdi, kimse sakız çiğnemeyi düşünmemişti ve keşke tüm dersler felsefe olsa derdik. arkasından ceberrut kimyacı girince yerle yeksan olurdu her şey.

ve elbette felsefe yolda olmaktı...