şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benim annemdir cocukken geçirdiği kaza yüzünden tek gözünü kaybetmiştir ama beni büyütürken 15 yaşına kadar sol gözünde protez olduğunu hissettirmemiştir fedakardır 26 yaşındaki beni eve 20 dk geç gelsem merak edip arar
  • lise mezunu olmayan tüm güzel annelerin saçının bir teli olacak seviyeye çıkın, sonra konuşuruz sefiller.
  • dünyanın en iyi şeyi. de, en kötü şeyi de olabilir. sevmenin, vicdanın okulu yoktur beyler. annelik bir içgüdüdir. mühim olan iyi niyettir. annesi profesör olan çok mu mutludur? annesi profesör olan çocuğun bir kere başı okşanmamışken, annesi okuma yazma bilmeyen çocuğu gayet iyi yetiştirilmiş olabilir.
  • eğitim diyince insanların aklına formel eğitim ve ezberledigi bilgi geliyor...oysaki eğitim bilgiden daha farkli biseysir ve hayatin her alaninda alınır..bilgi sonsuzdur....onu edinmenin.yoluda sonsuzdur... formel eğitimde alınan.bilgi hayata dair bilginin içinde okyanusta damladır..ve en kalitesiz olanıdır.. çünkü okulda öğretilen bilgi belli bir rejimin siyasi iktidarın belirlediği sınırlayıcı mufredattur...(çarpım tablosunu ezberlemeyi, dağların karadenizde pararlel uzandığını biraz işçi havuz problemi.biraz sıfat zarf bilince kendini allamei cihan sana bi jenerasyon.ortaya çıktı oysaki hayatın içinde nadiren kullandığımız bu bilgiler gerçek.bilginin nitelik ve nicelik olarak okyanusta damlası bile degildir ve en kalitesiz olanidir)..bunun dışında insanı insan yapan bilim.+ irfandır.....eğer bilgi var ve irfan yoksa hicbiseydir....bilgi matematik coğrafya fizik tarih değildir...köyde sabah erkennkalkip soğuk ahırda inek sagan kadın tarlada güneşin altında çalışıp sınırlı imkanlarla çocuk büyüten kadin, çarpım tablosunu bilen ama o yoksul kosullarda muhtemelen hayatta bile kalamayacak olan ergenden daha bilgilidir... çirkin ağzı kokan göbekli kel kıllı maço kıro sapik hem tipi hem.ruhu çirkin ama kendini brad pitt sevimliliginde johny deep karizmasinda goren türk erkeğine tahammul eden turk analari hele bambaşkadır...hayatında bi kere bile bir .cocugun.gotundeki boku temizlememiş tipler burda elitizm kasıyor...
  • bunun tam tersi ya .

annem lise mezunu ben lise terk. dışardan bitirmeyi de hiç düşünmedim. o kadar soğutmuşlar okuldan düşün.

hocaya taktım ondan oldu.