şükela:  tümü | bugün
  • intihar gibi bir şey.
    lise mezunu erkekler, eğitimsiz ve vasıfsızdır. hayatları boyunca asgari ücretle çalışacaklardır.
  • annemin, ve iki yengemin yaptığıdır.
  • bu kişi türkiye de yaşıyorsa ve malum kişilerin yandaşıysa genel müdürlüğe kadar yükselebilme potansiyeline sahiptir. ve hayatı boyunca çalışıp didinen üniversite mezunu bi adamın alacağından daha çok ayakkabınız elbiseniz paranız vs olabilir.
  • ulan zorla akp yi savunduracaklar bana
    lan ben sırf saçma sapan bir kural yüzünden üniversiteye gidemedim. lise mezunu olarak kaldım

(bkz: #44678294)

iyi amk evlenmeyelim ölelim biz. sizde birbiriniz sikersiniz artık
  • asla yapmayacağım eylem çünkü hetero bir erkeğim.
  • goreceli olarak degisebilir. lise mezunu olup; kendini gelistiren; erken is hayatina atilip belli bir cevre yapan; amac paraysa iyi de kazanan arkadaslarim var. ama mesela bu adamlardan biri universite mezunu sevgilisinin ileride calismasini istemiyor. ayni sekilde universite mezunu bir kadin; kocasinin ileride ona kariyer anlaminda ket vurabilecegini dusunerek evlilik karari almaktan vazgecebilir. davul bile dengi dengine lafini soyleyecek olan aileler olacaktir. asikken goze batmayacak detaylar; yillar gectikce sorun olabilir. ask mesk tamam; insan olsun gerisi muhim degil o da tamam; ama evlilik kolay alinacak bi karar degil; dusunmek lazim herseyi. zort diye issiz kalan bir eş; iyi bi yerde kariyeri devam eden diger eş; bi turlu iş bulamayan eş, ya da karisindan az kazanmasini sorun yapabilecek eş..cocuk falan da varsa ask mesk yalan olabilir bi yerden sonra.. dunya duzeni boyle.. fak dı sistım.
  • en önemlisi için (bkz: bir insanla evlenmek)
  • "college dropout" oldukları düşünülürse, mark zuckerberg ve bill gates'in eşlerinin tercihiydi.

hatta dahası da var
    http://en.m.wikipedia.org/…ege_dropout_billionaires
  • düşünce yapısı olarak uyuyorlarsa çift arasında sorun olmadan yürür. ama aileye, çevredekilere açıklanması uzun sürer.
    aksi durumda muhakkak bir yerde sorun oluşturur. çift kendi arasında sorun yapmasa da çevredekilerin etkisiyle falan bir şekilde sorun çıkartır.