şükela:  tümü | bugün
  • bir ömür geçse de aklımdan çıkmayacak öğrenci. seneler önce yanlış hatırlamıyorsam 2006 yılının soğuk bir sonbahar günü sınıflardan yurda çıkmaya başlamıştık, her zamanki gibi sıradan bir akşam olacağını düşünürken, o akşamın lise anılarımızın bel kemiklerinden birini oluşturacağını bilemezdik tabi.

herşey "hocaaam, hocaamm.. hay ben senin amına koyayım" şeklinde bir çağrı nidasıyla başlamıştı. alt dönemlerden biri olağanüstü bir olay olduğunu bildirircesine yurtta kalan görevli hocayı çağırıyordu. hocamız da sağolsun dünyanın en rahat hocası, muhtemelen rakı kadehini bırakıp rahat adımlarla geldi. ama o da ne! 8-9 duşakabinden oluşan banyoda heryer berbat vaziyetteydi, biri kakasını oraya yapmış, atletiyle silmeye çalışmış sonra başaramayacağını anlayınca da bırakıp kaçmıştı. bu görüntüyü anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır, elemanın ishal olduğu detayını vermem sanırım yeterli olacaktır.

ama asıl komedi bundan sonra başladı. yurtta faili arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor, kimi öğrenciler gereksiz yere itham altında kalıyordu. sonra hoca 1.koğuşta bir toplantı tertipledi ve şu klasik cümleleri kurdu: "çocuklar kim yaptıysa söylesin, olay burada kapanacak. dışarıda kimse konuşmayacak, dalga geçmeyecek sadece yapan arkadaşınız bunu temizleyecek bu kadar." biz de "tabi tabi, burada olan burada kalır " minvalinde gazlara başladık. en son hoca biyolojici olduğundan, eğer fail ortaya çıkmaz ise numune alıp test yaptıracağını falan söyledi, ahahaha.

tüm bu tahrik altında zavallı çocuk tek elini kaldırıp "ben yaptım, ishaldim tutamadım, bulduğum en yakın yere giriverdim" deyip, bokunu temizlemeye gitmişti. sonra ne mi oldu? bütün sözleri unutup çocuklar yıl boyu dalga geçildi. ahaha. siz siz olun son ana kadar savaşın, dolduruşa gelip hiçbirşeyi itiraf etmeyin.