şükela:  tümü | bugün
  • hayli geç gelecek olsa da dalga geçilenler için anlam ifade edeceğini düşündüğüm özür.

bugün her lisede hatta üniversitede dalga geçilmekte olan insanlar için dalga geçenlerin gelecekte varacağı noktayı göstermesi açısından güç ve moral, geçmişte bu eziyeti çekmiş olanlar için ise rahatlama olmasa bile belki de bir rövanş hakkı olacaktır. (yanlış anlaşılmasın, ben onların yerinde olsam bana "hassiktir lan oradan" der geçerim yani babamın bostanından bağ bağışlıyormuş tavırlarında değilim. bu yalnızca bir suç itirafı ve hak teslimidir)

o halde başlayalım; sevgili lise ve üniversite arkadaşlarım, safi kendi psikopatça eğlence anlayışım uğruna, insan gibi onursuz bir canlı olmanın getirdiği dezavantajların üzerine eklenmiş ve süregelen ve mevcut eğitim sisteminin de teşvik ettiği sürü psikolojisinin etkisiyle, sizlere karşı içinde bulunduğum kalp kırıcı ve rencide edici boyutlara varan davranışlarım için çok pişmanım ve çok utanıyorum. bu nedenle, kabul etme lütfunda bulunsanız da bulunmasanız da içtinlikle özür dilerim.

bir gün çocuğum olursa benim düştüğüm yanlışa düşmesine ve "eğlence" adı altında okul arkadaşlarına psikolojik işkenceye varan yakışıksız davranışlar sergilemesine kesinlikle izin vermeyeceğin. eğer kendisi bu davranışların hedefi olursa da o'na bu entry'mi örnek göstereceğim.

bu aşamada kendine eğitimci ve öğretmen sıfatını yakıştıran fakat aslında bu sıfatları hiç hak etmeyen öğretmen ve eğitimcilere de bir çift lafım var. haydi biz akılsız, aptal ve acımasız çocuklardık. e be sayın amına koduğumun öğretmeni, sen nasıl gözünün önünde bir grup çocuğun, bir başına bırakılıp, sürünün dışına itilmiş başka bir çocuğa bu işkencenin yapılmasına göz yumdun? bunlara şahit olurken nasıl öğretmenler odanda çayını yudumlayıp, günlük geyiklerini çevirdin? eve dönüp de nasıl başını yastığa koydun? sen ne sanmıştın? tek görevin "tünaydın arkadaşlar" diye sınıfa girip, "evet bugünkü konumuz üçgenin iç açıları, bir arkadaşımız tahtayı silsin" demek mi sanmıştın? ayrıca o tahtayı da biz zahmet kendin sil! o çocuklar senin müstahdemin mi amk?