şükela:  tümü | bugün
  • eğitim sisteminin içine ettiler şimdi eskiye dönüyorlar ama olan ara nesile oldu. aptal bir nesil yetişti. kaybedilenler geri gelmiyor. sistemin ağırlık mekanizması ile oynarsanız sistemi bir daha toparlayamazsınız. yazık ülkemin geleceğine.

--- spoiler ---

milli eğitim bakanı ziya selçuk, liselerde ikmal ve sınıfta kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini söyledi. milli eğitim bakanı ziya selçuk, sınıf tekrarının kaldırılmasının öğrencilerin performansını olumsuz etkilediğini söyledi.
    --- spoiler ---

kaynak
  • sadece lisede değil ilkokullarda da gelmelidir.
  • bu kafayla gelecek nesiller hala bok gibi bir eğitim alacaktır.
  • iyiye işaret olmakla birlikte sorunların çözümü için ülkedeki öğretmenlerin de kalitesizliğine odaklanılması gerekmekte. sonuçta çocuklar dersleri yine aynı kişiden alacak ve anlamama-öğrenmeme durumu süregelebilir.
  • zaten uygulanıyor niye geri gelsin ki. bizim okulda isteyen sınıfta kalabiliyor. zorla sınıf geçirmiyoruz.
  • yenilik getirip eskiye dönmek dışında ne yapıyorsunuz diye sormak lazım. bunlar bakan falan değil komedi.
  • parayı basanın, bildiğin mental retarde çocuklarını üniversitelere doldurmasının önüne geçilebilir belki. 6 stajyerimden birisi bile yüzölçümlerine göre istanbul ile ankara arasındaki farkı bilemedi. istanbul daha büyükmüş. "hay sizi okutan hocanın..." demekten de bizi koruyacaktır bu uygulama.
  • özel okullara kaçışı hızlandıracak. çok akıllı bakan
  • kınadığım karardır.
    sınıflar 150 kişiye çıkar.
  • bir şeyler epey yanlış ama ne bilmiyorum. 11 yıldır öğretmenim. benim bildiğim 11 yıldır liselerde sınıfta kalma var. sınıfta kalmak kolaylaşacak derseniz anlarım ama.